Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Publikule avatakse Estonia renoveeritud teatrisaal

15.12.2005 12:10

Neljapäeval, 15. detsembril avatakse publikule pidulikult Estonia renoveeritud teatrisaal Puccini ooperiga "Tosca". Pool aastat väldanud Estonia teatriosa publikuruumide renoveerimise käigus on uue ilme saanud nii teatrisaal, jalutusruumid kui fuajee, valminud on uus Sinine saal. Erilist tähelepanu pöörati saali akustika parendamisele.

Kuna hoone on muinsuskaitse all olev objekt, siis kogu publikupoole sisekujundus järgib arhitektuurilis-ajaloolisi eritingimusi. Sisearhitektid Juta Lember ja Aulo Padar on Estonia uue ilme kujundamisel lähtunud pärastsõjajärgsest Alar Kotli projekti järgi taastatud Estoniast. Esimene asi, mida publik uuenenud Estonias märkab, on ilmselt värvid. Roosa ja punane on kadunud, ruumid on heleda kollaka ja roheka tonaalsusega ja väärikat aktsenti annab tumesinine.

Fuajees tuli remondi käigus välja kaunistuselemente, mis pärinevad aastast 1913 ja mis taastati algsel kujul. Haldusdirektor Toivo Erilti sõnul on 1913. aasta hõngu kõige rohkem fuajees - trepid ja trepimademed, algse põranda fragment, terratsopõrandad, treppide kõrval renoveerimise käigus avatud sambad ja poolsambad. Parteris on istekohtade arv suurem kui varem, sest kaotati keskmine vahekäik. Kvaliteetsest kasepuust 1986. aastast pärinevad toolid renoveeriti ja neile paigaldati uus polster ning tulekindel sinine katteriie.

Pieteeditundega renoveeriti ka aegumatu kultuuriväärtusega laemaal. Peadirektor Paul Himma rõhutab, et renoveerimise käigus on suurt tähelepanu pööratud publiku mugavusele. Sel aastal saab töökorda ka lift. II rõdul on omaette garderoob ja puhvet ning nüüd ka omaette sissepääs tänavalt. II rõdu tagaseinas on aga akustika parendamiseks paigaldatud laineline puitsein. Uuenenud Estonias on üritustest võimalik osa võtta ka vaegliikuritel.

Need on vaid mõned muutused, mida silm tabab. Kuid Estonia interjöör pakub veel palju teisi meeldivaid üllatusi.