Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Publikugalerii Vanemuises

17.10.2006 18:00

17. oktoobril avatakse Vanemuises teatri uue peakunstniku Kristiina Mündi eestvedamisel Publikugalerii, mis kasutab näitusepaikadena kõiki kolme Vanemuise teatrimaja.
Avanäituseks on  Kalli Kalde graafikaväljapanek "Kivist ja veest" Vanemuise väikeses majas ning 18. oktoobril avatakse suures majas taani kunstniku Per Peterseni maalinäitus "Kuldsed hetked - ja ende vahel".

"Vanemuise Publikugaleriid võib kolme teatrimaja peale kokku nimetada Tartu suurimaks näitusepinnaks," ütles peakunstnik Münd. "Iseärasuseks on pisut teistmoodi ligipääs kui tavagaleriisse: nimelt pääseb meie näitusi vaatama vaid teatripublik, muul ajal on galerii suletud."

Mündi sõnul vahelduvad näitused pooleteist kuni kahe kuu tagant. Väike maja spetsialiseerub enamjaolt graafikale ja fotole, suures majas näitame suuremaformaadilisi õlimaale. "Aga on ka meeldivaid erandeid - näiteks koostöös Tartu Mänguasjamuuseumiga avatakse järgmise aasta jaanuaris suures majas väga põnev saksa filminukkude näitus. Väikeses majas on aga märtsis Eesti Kunstiakadeemia tudengi Leila Tamme lehvikute ajalugu käsitlev väljapanek."


Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
[email protected]

www.vanemuine.ee