Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Publiku soovil on Urmas Lennuki “Ükssarvikute farm” taas Rakvere teatri mängukavas

22.01.2021 14:10

"Ükssarvikute farm" on lugu kolmest naisest, kes kirjanduslukku kinni jäänud: Raja Teelest, Tammsaare Tiinast ja Mäeküla Marist. Lutsu, Tammsaare ja Vilde poolt raamatukaante vahele vangi pandud naised nõuavad oma äpardunud eluga vanaema juurde sattunud kirjanik Heldurilt vastuseid.

Teele ei soovi olla abielus Tootsiga, vaid ihkab Arnot. Mari Prillup "Mäeküla piimamehest" pärib, mis põhjusel oli ta nõustunud paruni armukeseks hakkama. "Tõe ja õiguse" Tiina nõuab selgust, mis juhtus pärast Tammsaare epopöa viiendat osa. Kõigil on palve fiktiivsele kirjanikule, kelle vanaema kappidest nad üksteise järel välja poevad, et neid "ümber kirjutataks".

Eesti kirjandusklassikaga mängivat lavastust on oodatud vaatama nii koolinoored kui täiskasvanud.

Loo on kirjutanud ja lavastanud Urmas Lennuk. Kunstnik Liisa Soolepp, valguskujundaja Roomet Villau. Osades Liisa Aibel, Helgi Annast, Silja Miks, Anneli Rahkema ja Peeter Rästas.

Esietendus toimus 2017. aasta septembris. Toonaste parimate rollide eest pälvisid Rakvere Teatri kolleegipreemiad Silja Miks (Raja Teele), Anneli Rahkema (Mari Prillup) ning parima lavastuse eest Urmas Lennuk.

Järgmiste etenduste kuupäevad on nähtaval mängukavas: https://www.rakvereteater.ee/ukssarvikute-farm