Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Prof. Dariusz Kosiński seminar “Teatris jääme ellu” tähistab Poola teatri aastat

20.11.2015 13:01

Esmaspäeval, 23. novembril kell 10-15 toimub Theatrumis (Vene 14, Tallinn) Prof. Dariusz Kosiński (Varssavi Teatriinstituut, Jerzy Grotowski Keskus Wrocławis, Krakówi Jagellooni Ülikool) seminar „Teatris jääme ellu”.

Prof. Dariusz Kosiński on Eesti Teatri Agentuuri poolt 2014. aastal välja antud Poola ja Ungari näidenditekogumiku eessõna autor. 2009. aastal oli ta festivali Draama žürii liige. Ärge jätke kasutamata võimalust kuulata võrratut, kõrgema klassi teadmiste ja hea huumorimeelega teatroloogi, kes on võimeline sel teemal ühtmoodi huvitavalt rääkima nii 3 tundi, 3 semestrit kui ka 3 aastat! Veetke meiega koos kasvõi need 3 tundi eeloleval esmaspäeval. 

Seminari teemad kronoloogiliselt:
Mis on avalik teater?
Valgustusaja teater
Romantikud
II Poola Vabariik
Meciszewski ja Kraków 
Poola RV aastad
Kaasaeg

Seminaril on 2 vaheaega.

2015.  aasta on Poola teatri juubeliaasta. 19. novembril tähistame 250 aasta möödumist kuningas Stanisław August Poniatowski initsiatiivil loodud teatritrupi esimesest etendusest, mis oli esimese pidevalt tegutseva, professionaalse ja avalikkusele avatud teatri alguseks Poolas. Józef Bielawski komöödia esietendust, mis toimus ühel novembriõhtul 1765, peetakse Poola avalikkuse jaoks nii tähtsa institutsiooni alguseks, nagu seda on Rahvusteater ning ühtlasi on see ka esimese Poola avalikkusele suunatud teatriinstitutsiooni tegevuse alguseks.
Selle tulemusena tähistame 2015. aastal kaht aastapäeva: 250 aastat Rahvusteatri tegutsemisest Varssavis ning Poola avalikkusele suunatud teatri 250. juubelit. Juubeliürituste peakorraldaja Z. Raszewski nim. Teatriinstituut on otsustanud panna suuremat rõhku just selle juubeli teisele aspektile ning Kultuuriministeeriumi toetusel tähistame me Poolas seda aastat kui POOLA TEATRI AASTAT ning seda veidi kummalise tunnuslause "Teatris jääme ellu" all.


Tõlge poola keelest eesti keelde: Marius Peterson (Theatrum)
Sissepääs vaba – kõik huvilised on väga oodatud!

Korraldaja: Poola Vabariigi Suursaatkond Tallinnas, Theatrum