Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Priit Raud pälvis Rakvere linna teenetemärgi

15.02.2024 17:42

Pildil on Priit Raud, kes kannab tumeda raamiga ümaraid prille, seljas on tal must Baltoscandali T-särk ning must dressipluus. Tema kaelas ripub festivali kaelakaart.

Rahvusvahelise teatrifestivali Baltoscandal kunstiline juht Priit Raud pälvib Rakvere linna kõrgeima tunnustuse, Rakvere Kroonimärgi, teatas Rakvere Linnavalitsus 15. veebruaril 2024.

Priit Raud pälvib tunnustuse pikaajalise panuse eest Rakvere linna kultuurielu rikastamisel ja rahvusvahelise teatrifestivali Baltoscandal elushoidmisel. Baltoscandali festival on kõige pikema traditsiooniga teatrifestival Eestis ja ka üks vanimaid Baltimaades. Sel suvel täitub 30 aastat esimesest festivalist Rakveres – nii pika järjestikuse traditsiooniga rahvusvahelist festivali või üritust Rakveres rohkem ei ole.

Aastatel 1996 kuni 2002 oli Priit Raud rahvusvahelise teatrifestivali Baltoscandal kuraator ja alates aastast 2003 selle kunstiline juht. Tema juhtimisel on teatrifestival saavutanud tuntuse ja arvestatava taseme Euroopas. Festival on üks olulisemaid etenduskunstide festivale põhjamaades. Üle kahe aasta tulevad suviti Rakverre kokku eriilmelisi ja kaasaegseid etenduskunste  viljelevad trupid kogu maailmast, samuti on festivali külastamine muutunud traditsiooniks naaberriikide kultuuritegelaste hulgas.

Rakvere linna teenetemärki antakse välja alates 1996. aastast. "Teenetemärk on Rakvere linna kõrgeim tunnustus, millega avaldame austust ja tänu neile erilistele inimestele, kes on panustanud oma aega, energiat ja oskusi meie linna arengusse. Suur tänu ka kandidaatide esitajatele ning palju õnne Rakvere Kroonimärgi saajatele!" sõnas Rakvere linnapea Triin Varek.

Pildil Priit Raud. Foto: Baltoscandal