Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Priit Raud esineb täna ja homme New Yorgis festivalil COIL 2013

14.01.2013 18:41

Priit RaudKanuti Gildi SAALi kuraator Priit Raud esineb täna ja homme lavastusega “Curators’ Piece (A Trial Against Art)” New Yorgis festivalil COIL 2013.

“Curators’ Piece (A Trial Against Art)” ehk kuraatorite tüki lavastajaks on Tea Tupajić, dramaturgiks ning koreograafiks Petra Zanki, mõlemad pärit Horvaatiast. Laval on rahvusvaheline seltskond, koosnedes vaid festivalide ja teatrite kuraatoritest: Vallejo Gantner (Performance Space 122, USA), Sven Age Birkeland (BIT Teatergarasjen, Norra), Florian Malzacher (festival steirischer herbst in Graz, Austria), Per Ananiassen (Teaterhuset Avant Garden, Norra), Gundega Laivina (Riia Uue Teatri Instituut, Läti) ja Priit Raud (Kanuti Gildi SAAL, Eesti).

Curators’ Piece” on lavastus, mis on loodud koostöös valitud etenduskunstide kuraatoritega, kes on lavastaja ning dramaturgi arvates olulised tänapäeva etenduskunstide maastiku üldmulje kujundamisel. Kuraatorid on selles lavastuses esinejad, kaasloojad ja kaasprodutsendid. Tuginedes kunstnike, kuraatorite ja publikuvahelistele suhetele, tegeleb lavastus kunsti võimalusega mõjutada tänapäeva ühiskonda. Mida tähendab kunst täna? Kas see saab päästa maailma? Missugune on kunstniku, kuraatori ja vaataja roll selles? “Curators’ Piece” on samaaegselt fiktsioon ja reaalsus: kohtuistung kunsti ja selle propagandistide üle, kus kogunenud mõistavad iga kord uuesti enda üle kohut.

Lavastust “Curators’ Piece (A Trial Agains Art)” on näidatud mitmel pool Euroopas ning ka siinsel publikul on võimalik seda näha, sest lavastus on valitud Augusti TantsuFestival 2013 programmi.

“Curators’ Piece (A Trial Against Art)”
14. ja 15. jaanuar 2013 teatris Dixon Place, Festival COIL 2013
Lavastaja: Tea Tupajić
Dramaturgia, koreograafia: Petra Zanki
Esitajad: Vallejo Gantner, Sven Age Birkeland, Florian Malzacher, Per Ananiassen, Gundega Laivina, Priit Raud
esietendus: 25.10.2011 Meteor Festival, Norra
koduleht: www.curatorspiece.net