Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

President Ilves andis Marius Petersonile üle tänavuse noore kultuuritegelase preemia

04.06.2009 10:51

Eesti riigipea tunnustas Marius Petersoni tema mitmekülgse tegevuse eest eesti kultuuri valdkonnas ning ka poola ja prantsuse kultuuri vahendamise eest.

President Ilves kiitis Marius Petersoni koduteatri Theatrumi eesmärki: "Süveneda dramaturgiliste ja teiste tekstide kaudu erinevate ajastute vaimu-, mõtte- ja tundemaailma ning haridus- ja kultuuritegevuse kaudu hoida alles neis sisalduvaid vaimseid väärtusi ning õppida tundma, loovalt edasiarendada õhtumaade varajase teatri traditsiooni, sidudes seda väärtusliku ja mõistetavaga kogu maailma teatritraditsioonis, otsides kultuuridevahelisi süvaseoseid." "Mis oleks parem eesmärk Euroopaga taasühinenud Eestile?" küsis Vabariigi President.

Marius Peterson tänas kultuurirahastut ning lausus, et teade noore kultuuritegelase preemia saamisest tekitas ta peas kujutluspiltide virvarri ning pani ta mõtlema sellele, mida on üks või teine inimene talle jätnud ning mis puuduks, kui tal ei oleks olnud õnne mõnega neist kohtuda.

Noore kultuuritegelase preemia on 75 000 krooni ja see on mõeldud kuni 35-aastasele Eesti päritolu kultuuritegelasele, kelle kunstilised saavutused on leidnud laialdast tunnustust või kelle looming ning kunstiline tegevus on oluliselt kaasa aidanud Eesti riigi ja kultuuri tutvustamisele maailmas. Preemiat rahastab kultuurirahastu nõukogu liige Toomas Luman.

Preemia antakse välja kaheksandat korda. Eelnevatel aastatel on noore kultuuritegelase preemia saanud luuletaja Kristiina Ehin (2008), baleriin Luana Georg (2007), helilooja Helena Tulve (2006), lavastaja Jaanus Rohumaa (2005), dirigent Anu Tali (2004), kirjanduskriitik Jan Kaus (2003) ning helilooja Tõnu Kõrvits ja rahvamuusik Krista Sildoja (2002).


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229