Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Presidendi kultuurirahastu ootab kandidaate noore kultuuritegelase preemiale

15.05.2023 15:17

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu on välja kuulutanud konkursi presidendi noore kultuuritegelase preemiale. Taotlusi oodatakse kuni 31. maini 2023 aadressile [email protected].

Noore kultuuritegelase preemia on mõeldud kuni 35-aastasele Eesti kultuuritegelasele või grupile, kelle loomingulised saavutused on leidnud laialdast tunnustust või aidanud oluliselt kaasa Eesti ja eesti kultuuri tutvustamisele maailmas.

Kandidaate saavad preemiale esitada nii tingimustele vastavad inimesed ise kui ka nende õpetajad, kolleegid ja kultuurivaldkonnas tegutsevad organisatsioonid. Esitada tuleb avaldus kandidaadi eluloo- ja loominguliste saavutuste kirjeldusega ning vähemalt kaks soovitust tunnustatud kultuuritegelastelt või loomeliitudelt.

2002. aastal asutatud noore kultuuritegelase preemiat rahastab 2018. aastast alates Enn Kunila. Varem on selle pälvinud näiteks helilooja Pärt Uusberg, dramaturg Eero Epner, luuletaja Kristiina Ehin, džässmuusik Kadri Voorand, raadio- ja filmimees Jaan Tootsen jt. Mullu pälvis preemia balletitantsija ja koreograaf Jevgeni Grib.

Preemia suurus on 5000 eurot.

Lisainfot preemia statuudi kohta leiab Vabariigi Presidendi Kantselei kodulehelt.

Pildil noore kultuuritegelase preemia üleandmine 2022. aasta preemia laureaadile Jevgeni Gribile. Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei, Olari Pilnik