Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

PREMIERE’16 taotlusvoor avatud tänasest 18. märtsini

18.02.2015 15:21

Sari PREMIERE on tutvustanud seitsme aasta jooksul uusi koreograafe. Käesoleval, kaheksandal aastal luuakse võimalused kuni viiele koreograafile enda tutvustamiseks ning laienetakse rahvusvahelise haardega programmiks. Sarja raames pakutakse kõigile vastuvõetud koreograafidele kahenädalast residentuuri Sõltumatu Tantsu Laval ning nii enda kui oma loomingu tutvustamist meedias. Residentuuri põhjal valitakse välja kaks, kes saavad oma ideed edasi arendada väljaspool Eestit, et esietenduda veebruaris 2016 Sõltumatu Tantsu Laval. 

PREMIERE`16 taotlusvoor on avatud tänasest 18. märtsini.

PREMIERE järgmise kahe aasta mentorid on Külli Roosna ja Kenneth Flak, kelle eesmärgiks on oma pikaajalise residentuuri raames keskenduda Eesti tantsukunsti arendamisele läbi PREMIERE programmi ning toetada selge visiooniga professionaalseid tantsukunstnikke oma idee arendamisel. 

Seni on PREMIERE olnud Sõltumatu Tantsu Ühenduse sari koreograafidebüüdiks, kuhu igal aastal valiti laekunud taotluste põhjal välja kaks koreograafi, kes said toetuse oma esimese tantsulavastuse väljatoomiseks Sõltumatu Tantsu Laval. Näiteks tänavune PREMIERE'15 toob 18. veebruaril lavale Maarja Tõnissoni ja Arolin Raudva lavastused. Varasemalt on PREMIERE tuule tiibadesse andnud tänaseks tunnustatud tantsukunstnikele nagu Karl Saks, Svetlana Grigorjeva, Üüve-Lydia Toompere, Mari-Liis Eskusson, Jaan Ulst, jt. 

Sarja toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Folger ja Uuskasutuskeskus. 

Lisainfo: 
Maarja Kaasik
56610287