Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

PREMIERE’14 ideekonkurss on avatud

03.05.2013 15:08

Uute koreograafide sari PREMIERE ootab põnevate loovisikute ideid, et veebruaris 2014 seekordsed uued tantsukunstnikud publiku ette tuua

PREMIERE on sari tantsukunstist huvitatud loovisikutele, et end tantsu valdkonnas tutvustada ja saada tuge oma esimese tantsulavastuse väljatoomisel.

STÜ alustas sarjaga PREMIERE 2009. aastal, tuues lavale esimest professionaalset lavastust loovate koreograafide loomingu. Tänaseks oleme täiendanud sarjas osalemise tingimusi avades Premiere kõigile loovisikutele, kes soovivad luua oma esimest lavastust, mille ambitsiooniks on läbi tantskunsti end väljendada.

PREMIERE toetab koreograafi oma idee teostamisel ja selle esitamisel pakkudes abi olulistes lavastuse väljatoomisega seotud küsimustes nagu näiteks ressursside (finantsid, proovisaal) leidmine, eelarve koostamine, meeskonna komplekteerimine, teavituse korraldamine ning kogemuste ja erialal tegutsemiseks vajaliku tagasiside saamine.

STÜ sari PREMIERE pakub aastas kahele loovisikule abi oma tantsulavastuse produtseerimisel ja esitamisel.

Sarjas osalemise tingimused:

* loomingulise meeskonna moodustavad omal alal tunnustatud loovisikud

* autor suudab oma ideed ja kontseptsiooni arusaadavalt sõnastada, põhjendada ning tal on selge nägemus, kuidas sünnib sellest tantsulavastus

* soolo või duett

* lavastuse pikkus 20 – 30 minutit

* esietendus veebruaris 2014

Varasematel aastatel on PREMIERE- sarjas osalenud Helena Krinal, Triin Marts, Svetlana Grigorjeva, Christin Lunts, Kristina-Maria Heinsalu, Kaisa Selde, Sandra Palm, Siim Tõniste, Jaan Ulst, Karl Saks, Kati Juurik ja Helena Pihel. Etendused on toimunud nii Tallinnas, Tartus, Helsingis, Viljandis, Hiiumaal, Rakveres ja mujal. Karl Saksa Premiere sarjas etendunud “Tsuud” pälvis 2010. aastal teatri aastaahindade laureaadi tiitli tantsulavastuse kategoorias. Svetlana Grigorjeva märgiti 2011. aasta Eesti sõltumatu tantsu auhinna aasta tulijaks Premiere sarjas esietendunud lavastusega “sõp rus est”.

PREMIERE`le kandideerimiseks esitage oma lavastusidee ja videonäide (youtube, vimeo, vms link internetis) senisest loomingust hiljemalt 1. juuniks aadressile [email protected].