Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Prantsuse-Saksa multimeediaetendused Kanuti Gildi Saalis

02.10.2003 13:18

4. oktoobril astuvad Kanuti Gildi Saalis ja selle kõrval asuva Draakoni Galerii akendel üles muusikat, tantsu ja videot ühendavad trupid Prantsusmaalt ja Saksamaalt.
Tavapärasel ajal (kell 19:30) algab Kanuti Gildi Saalis Marseille'st pärit trupi SKALEN etendus "XENIT". Liikumist, live elektroonilist muusikat ning live videot sünteesiv trupp loodi 1999. aastal ning selle põhitegijad on Michéle Ricozzi (tantsija, koreograaf), Jean Marc Montera (pilli- ja elektroonikavirtuoos) ja Patrick Laffont (videokunsnik). "Xenit" on põnev ning intrigeeriv etendus, millega trupp on osalenud mitmetel festivalidel üle Euroopa.

Sellele etendusele järgneb omalaadne installatsioon- etendus Pikal tänaval, Draakoni Galerii akendel. Berliinis tegutsev trupp WILHELM GROENER toob vaatajateni "33 sketši" mis loodud trupi liidrite Mariola Groeneri (kunstnik) ning koreograaf-tantsija Günther Wilhelmi poolt. Kuna etendus on akendel on see jälgitav ka möödakäijatele.

Mõlemad trupid viibivad Tallinnas 22. septembril alanud loomingulise laagri "kanuti labor" raames. Kutsutud 9 kunstnikku (lisaks eelpool nimetatutele veel Stefan Landrock (Saksamaa), Katrin Essenson, Taavet Jansen ja Ruslan BX (kõik Tallinn) korraldavad avaliku ettenäitamise oma kahenädalasest tegevusest, neljapäeval 2. oktoobril algusega kell 19:30 (sissepääs vaba).

Nendel ettevõtmistel on esmakordselt kasutuses ka Kanuti Gildi SAALi tuliuus helitehnika, mis on soetatud Goethe Instituudi sõbralikul toetusel.
Etendused ja kogu projekt saavad teoks koostöös Goethe Instituudi, Prantsuse Kultuurikeskusega ning AFAA-ga.


Kanuti Gildi SAAL
Priit Raud
050 10 419
www.saal.ee