Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Prantsuse muusik ja raadioartist Gérald Kurdian astub üles ACCORD! 2012 festivalil

20.11.2012 10:50

Gerard KudrinEsmaspäeval, 26. novembril kell 19.30 esineb Kanuti Gildi SAALis Prantsuse muusik ja raadioartist Gérald Kurdian. Festivali ACCORD 2012! raames annab ta etenduse kontsert-performance'iga “1999”.

Kontsert-performance "1999" lähtub 48 episoodiga teleseriaalist Space, võttes sealt kujutlusliku, kinesteetilise ja politiilise dünaamika, mille põhjal on sündinud stseenide seeria. Konkreetsemalt võttes sisaldab see endas lihtsamaid liigutusi (kõndimine, rääkimine), tantse (mambo, tango) ja chanchons d'amour'e. Eesmärk on luua sünergiline suhe etteaimatava filmi (tuleviku utoopia) ja muusikalise eneseharimise (oleviku utoopia) vahel. Kõik episoodid on loodud seoses erinevate muusikatööstuse rollidega: esitaja, helilooja, graafiline disainer, video režissöör, kunstiline juht, manager. „1999" üritab ümber mõtestada publiku arusaama etendusest kui sellisest ja anda vaatajatele võimaluse selles osaleda.

Gérald Kurdian on omapärane kunstnik, helilooja ja raadioartist Prantsusmaalt. Ta on teinud koostööd selliste mainekate kunstnikega nagu Eszter Salamon, Mette Ingvartsen, Juan Dominguez ja Eleanor Bauer, luues nende töödele muusikat ja assisteerides neid dramaturgiliselt. 2010. aastal oli Eesti publikul võimalik teda näha ka Baltoscandal festivalil Rakveres lavastusega „This is the Hello Monster!".

--------------------------------------------------------------------------------
Toetajad: Laboratoires d'aubervilliers, Studiolab - Ménagerie de verre, Centre Clark / Montréal, Philippe Quesne - Vivarium Studio
Eesti etenduse toetajad: Prantsuse Instituut Eestis, Eesti Kultuurkapital
Pilet: eelmüügist Piletilevis 7/10 EUR, pool tundi enne algust kohapeal 9/12 EUR