Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Prantsuse kultuurifestival ACCORD 2015

15.10.2015 16:30

Kultuurivaldkondi ühendav prantsuse festival ACCORD toob Eestisse prantsuse võluvat disaini, head muusikat, vingeid pidusid, teatri- ja kinoelamusi ning palju muudki. Prantsuse Instituudi korraldatud kultuurifestival toimub sel aastal 14. oktoobrist – 12. novembrini. Eelmisel aastal üle 16 000 festivalikülastaja kokkutoonud festival jätkab seekord mahukama programmiga kui kunagi varem.

Festivali raames etendub sel laupäeval, 17. oktoobril kell 19 Theatrumi saalis prantsuse ühe hinnatuma näitekirjaniku Paul Claudeli oodist inspireeritud lavastus „Taevatähtede sosinad”, mille tervik moodustub prantsuse luuletustest ja tuntud muusikapaladest. Elegantsele luulele lisab värvi György Ligeti ja Benjamin Britteni muusika, mis on riimitud Johann Sebastian Bachi teostega.
Laval on kaks armastatud prantsuse näitlejat Françoise Limouzy ja Georges Bécot ning Pariisi orkestri (Orchestre de Paris) tšellist Delphine Biron.

Käesoleva aasta kava üheks tähtsündmusteks on prantsuse disainiikoonide näitus Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis. Ekspositsioonist leiab lisaks teiste moodsas disainis üle maailma tuntuks saanud esemete seast toote- ja interjööridisaini superstaari Philippe Starcki viis revolutsioonilist eksponaati, mis pakuvad äratundmis- ja avastamisrõõmu paljudele.

Disainist muusika, teatri, maalinäituste, prantsuse kirjanikke Eestisse fännidega kohtuma toova ja erakordselt mahuka filmiprogrammiga jätkava prantsuse kultuurifestivali kavas tuleb näitamisele nii prantsuse hinnatud mängufilme kinos Artis kui ka põnev dokumentaalide programm Kumus. Festivali lõppakordi annab prantsuse nüüdismuusika kõige hinnatuma ja 26 Grammy’ga pärjatud helilooja Pierre Boulezi vägev kontsert Kultuurikatla seinte vahel.

Muusikast laenatud sõna „accord“ ehk kooskõla tähistab kokkusaamist ja üheskoos kultuuri nautimist. Sündmuseid toimuvad üle Tallinna linna ja jõuavad ka Tartusse, Haapsallu ja Viljandimaale.

Prantsuse kultuurifestival ACCORD Facebookis:
https://www.facebook.com/events/733023860142653/