Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Praha Kvadriennaalil astusid üles Kujundliku Mõtte Labori kunstnikud

13.06.2023 13:20

8. kuni 18. juunini 2023 toimuval rahvusvahelisel stsenograafia suursündmusel Praha Kvadriennaalil astusid tudengite näitusel üles Kujundliku Mõtte Labori kunstnikud, kes pälvisid oma programmis ka grand prix. Kuni kvadriennaali lõpuni saab tutvuda veel põhiprogrammis Eestit esindava Tartu Uue Teatri ekspositsiooniga "Eternity".

Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia professori Ene-Liis Semperi ellu kutsutud Kujundliku Mõtte Labori dekonstrueeritud moe-show "Sul on ainult üks minut" etteasted toimusid 7. kuni 12. juunini ülemaailmses koolide konkurentsis. Etteastes osalesid kunstiakadeemia tudengid Linda Mai Kari, Anita Kremm, Riin Maide, Kristel Zimmer ja Liisamari Viik, tehnilist tuge pakkusid ka Madlen Hirtentreu ja Rommi Ruttas. Moe-show kuraator oli Ene-Liis Semper.

Etteaste pälvis auhinna Best Performance in the Student Exhibition.

8. juunist kuni 18. juunini on Praha Kvadriennaalil avatud Tartu Uue Teatri ekspositsioon "Eternity", vabaõhulavastuse "Serafima+Bogdan" lavaruumist tõukuv kogemusruum. Selle ruumi peategelane on igavene võsa, mis pole kunagi kellegi poolt ega vastu, vaid mis kasvab ühtmoodi peale nii lillepeenrale kui lahinguväljale.

"Eternity" autorid on kunstnik Kristiina Põllu, kuraator-kunstnik Ivar Põllu ja insener-kunstnik Rene Liivamägi, produtsent Maarja Mänd. PQ2023 raames ilmus ka Tartu Uue Teatri fotoraamat "11 Spaces", mis on fotorännak "Eternity" autorite ühiselt loodud TUTi lavamaailmadesse. Raamat annab ülevaate kolmiku loomingulisest koostööst 11 aasta jooksul ja 11 lavastuse kaudu erinevates kohtades, nii sees kui ka väljas, nii traditsioonilistes ruumides kui ka ebatavalistel pindadel.

Pildil moe-show "Sul on ainult üks minut". Foto: Kujundliku Mõtte Labor