Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Portugali “Hamlet, Heteronymos, Pessoa” Theatrumi saalis

03.12.2009 11:37

Täna õhtul, 3. detsembril kell 18 on võimalus PÖFF 2009 raames vaadata/kuulata Theatrumi laval Portugali teatrit/muusikat. André Gagó ja Teatro Instável
HAMLET, HETERONYMOS, PESSOA

"Hamlet, Heteronymos, Pessoa" on poeetiline kontsert, mis kutsub meid rännakule läbi Shakespeare’i "Hamletist" inspireeritud kaasaegse Portugali luule, põhirõhuga Fernando Pessoa loomingul, nii tema enda kui ka tema kuulsate alter egode – Álvaro de Campose, Bernardo Soarese ja Alberto Caeiro nime all avaldatul. Laval on külg külje kõrval džässbassist Carlos Barretto ning Portugali tuntumaid improviseerijaid, näitleja André Gagó. Alustades peaaegu eimillestki võtavad nad ette retke läbi elu ja surma (olla või mitte olla?), enesetapu, unetuse, hüljatuse, melanhoolia ja üksinduse, kõikudes selle käigus lootusetusest ootamatu huumorini, ägedast raevust melanhoolse kurbuse ja ootamatute koomiliste sähvatusteni nagu Mercurio kõne kuninganna Mabile, Pessoa kurvast öise laada laulust Hamleti hauastseenist inspireeritud António Nobre ülinaljaka nukuteatrini.

André Gagó, kes on tänavuse PÖFFi rahvusvaheline võistlusprogrammi EurAsia žürii liige, asutas Teatro Instáveli 2004, et koondada ühe katuse alla oma mitmekesine teatritegevus lavastaja, näitleja ja õpetajana. Sellest ajast saati on Teatro Instável esinenud rea sündmuste, töötubade ja lavastustega nagu "Hamlet", "A Gargalhada de Yorick" (Yoricku naer), "Hamlet, Heterónimos, Pessoas...", "Noite Antiquíssima" (Antiiksed ööd – Campose luule) ja "Acerca de Música" (Kõik muusikast), lisaks rändnäitus "The Portuguese Mask" (Portugali mask).

Kontseptsioon ja lavastus: André Gago
Muusika: Carlos Barretto
Esitajad: André Gago, Carlos Barretto
Valgustus ja tehniline lavastus: Marinel Matos
Tootja: Teatro Instável

Sissepääs prii. Etendus tõlgitakse eesti keelde.

Lugupidamisega
THEATRUM
www.theatrum.ee
6446 889