Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Portaaliteatris” on vaatamiseks üleval lavastused “Köster” ja “Sugu: N”

01.04.2020 14:57

kultuur.err.ee alustas teatrisalvestuste sarjaga "Portaaliteater". Salvestused on  veebis üleval kuni eriolukorra lõpuni, esialgse plaani kohaselt 1. maini.

"Sugu: N"


2015. aastal Vabal Laval esietendunud lavastus "Sugu: N" tekitas ühiskonnas elava arutelu ja kutsus inimestes esile vastakaid arvamusi. See on lavastus, kus publiku ette astuvad neli naist: Mari-Liis Lill, Hilje Murel, Ursula Ratasepp ja Evelin Võigemast. Neid ühendab sugu: n. Nad on näitlejad, emad ja abikaasad. Nad on kolmekümnendates ja igatsevad teha lavastust, kus ei pea kihistama, kallistama, keksima ja punastama.

Lavastuslikuks tervikuks seadnud Priit Võigemast ja Henrik Kalmet, dramaturg Maria Lee Liivak, kunstnik Kairi Mändla, valguskujundus Priidu Adlas, koreograaf Rauno Zubko, tekst Mari-Liis Lill, Hilje Murel, Ursula Ratasepp, Evelin Võigemast ja Maria Lee Liivak.

"Köster"


Tallinna linnateatri monolavastus, mille peategelane on Oskar Lutsu "Kevadest" tuntud Paunvere köster ehk Julk-Jüri. Andrus Kivirähk on kaevunud selle äkilise meelega mehe minevikku, lapsepõlve ja sügavamatesse hingesoppidessse ning ärgitab meid mõtlema täiskasvanuks saamise üle laiemalt.

Lavastaja on Andrus Kivirähk, kunstnik Kalju Karl Kivi, nimiosas Peeter Tammearu.