Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Poola teatritrupp esitab Tallinnas kahte liturgilist draamat

06.01.2003 00:00

Jaanuarikuus 2003 saabub Tallinnasse Schola Teatru Wiejskiego Wegajty Poolast, et kahel õhtul kanda õhtupalvuste ehk vespri raames ette kaks keskaegsetest käsikirjadest pärit liturgilist draamat.
9. jaanuaril kell 19.00 tuleb Peeter Pauli kirikus (Vene 18)ettekandele "Ludus Danielis" ja 11. jaanuaril kell 18.00 Rootsi Mihkli kirikus "Ordo Stellae".

"Ludus Danielis" ("Taanieli mäng") on liturgiline draama, millest on säilinud kaks käsikirja XII saj. Prantsusmaalt. Lugu käsitleb kaht prohvet Taanieliga seotud sündmust.
Poola ettekande puhul on "Taanieli mängu" käsitletud sõna otseses mõttes liturgilise draamana, st. alati raamistab lahtimängitavate sündmuste ettekannet liturgiline tunnipalve, mida viivad läbi vaimulikud.

Teine ettekandele tulev draama "Ordo Stellae" ("Tähe mäng") käsitleb jõuluaja sündmusi.

Scola Teatru Wjeiskiego Wegajty on üks väheseid (kui mitte ainus) näitlejaid ja muusikuid koondavaid teatritruppe maailmas, kes on pühendunud üksnes liturgilisele draamale. Nad korraldavad regulaarselt liturgiale ja draamale pühendatud kohtumisi "International Meetings on Drama and Liturgy". Aastatega on nendega liitunud mitmeid väljapaistvaid spetsialiste nii Poolast kui mujalt maailmast. Praegu on neil käimas töö uue liturgilise draamaga "Ludus Passionis", mille muusikaline juht on varajase liturgilise muusika üks väljapaistvamaid asjatundjaid Marcel Peres Prantsusmaalt. Eestist on nendega läbi aastate teinud koostööd Püha Miikaeli poistekoor ja LinnaMuusikud Taivo Niitvägi juhatusel, seni viimases lavastuses "Ludus Danielis" on kuningas Dariuse osas Marius Peterson Theatrumist.

Tallinna külalisetenduste patroon on Poola Vabariigi Suursaadik Eestis T. E. Wojciech Wróblewski.
Külalisetenduste eestipoolne peakorraldaja on MTÜ Hereditas ning etendused toimuvad talvefestivali "Trialogos" raames.
Festivali kavva mahub veel vene helilooja ja kunstniku V. Martõnovi näitus Soolalaos ja ansambli "Hortus Musicus" kontsert Pirita kloostri uues kabelis.

Liturgilistele draamadele "Ludus Danielis" ja "Ordo Stellae" on sissepääs prii. Eelisjärjekorras saavad sisse varem pääsme omandanud inimesed. Priipääsmed saadaval alates 6. jaanuarist Theatrumi kassas ja tund enne etendust kohapeal. Eelnevalt on võimalik pääsmeid broneerida aadressil [email protected]

Lähem info:
Marius Peterson
tel: 056660109
[email protected]