Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Polygon Teatri uudiseid

03.09.2012 10:53

Teatrikool TeatriPolygon  alustab kahes kohas

3. septembril alustab Esimene Teatriklass Tallinna Ühisgümnaasiumis. Põhiõpetajaks teatrisuunal on Tamur Tohver, temaga hoolitsevad teatriõpilaste eest Monika Larini (ülevaade teatrist hetkel ja teatriajalugu), Aita Vaher (lavakõne, mh ka XI ja XII klassile), Siim Tõniste (lavaliikumine, rütmika, tants ja akrobaatika), näitlejameisterlikkuse osas Elina Pähklimägi, Roland Laos, Kati Ong jt. Teatriklassi töö on tugevasti integreeritud teatrikooli üldisematesse tegemistesse.

3. septembril alustab regulaarselt ka TeatriPolygon Rävalas. Sel õppeaastal on ametlik vastuvõtuaeg ja avatud tund 1. ja 2. oktoobril kell 18.
Kõik, kes soovivad liituda juba septembris - on oodatud otse tundi oma vanuserühma ja õpetaja juurde. Tunniplaani ja õppetingimused leiab siit. Tartus sel sügisel vastuvõttu ei toimu.

Uuendusena algavad sellest sügisest ka kõigile soovijatele (kogemus ja vanus ei ole määrav) avatud lavakõne ja lavaliikumise treeningud. Muus astub kool jõudsalt edasi oma tavapärastes tegevustes. Koolipere asutab sellest aastast kaks kindlat traditsiooni: sügistalvine pühendus ja kevadine ülevaatelavastus AKT! Pühendus on pidulik Polygoni kooliperre vastuvõtt, ülevaade on ülevaade õppeaastal töös olnud materjalidest. AKT! etendus on avalik, lapsevanemaile, sõpradele, huvilistele ja toimub märtsi viimasel koolinädalal või rahvusvahelise teatripäeva (27. märtsi) paiku.

Mis on tulemas?
Rävala statsionaaris elatakse sellist elu: väike harjutamise ja etendamise saal sai täiesti uue näo – nüüd on akendega must kast kesklinna tuiksoonel ja seda 7. korrusel. Milline see välja, näeb siit, kuid kaunim on oma silmaga vaatama tulla 1./2. oktoobril kell 18.

Saali nö sissehäälestamiseks etendub seal õppeaastal 2012/2013 kaks lugu: TeatriPolygoni Stuudio lavastus "MisKus?" ja vanema rühma lugu "Ilmelikud". Lood põhinevad tuntud autoritel, esimesel Beckett/Shaeffer ja kohalikud noored dramaturgid, teise põhjaks menulugu "Creeps". Stuudio esietendus on plaanitud oktoobri lõppu, vanema rühma töö valmib kevadpooles. Nendest enam peagi meie kodulehel "stuudio" rubriigi all. Mõlemasse saab kaasatud TÜG teatriklass.

PolygonTeater toob sel hooajal välja oma lood Rävala 8 amfiteatris ja alustab oma publiku teadliku harjutamisega, et meil on nüüd kodusaal. Suviseks lavastuseks on seekord oodata veel ühe statsionaarse mängupaiga valmimist. Sellega saab kaetud ka erinevate saalide vajadus.

Lahkelt jagatakse teadmisi

ka väljaspoole kooli. Igasuguse liikumisega kaasnevad teatud "kõrvalnähud"- heas mõttes. On tekkinud toredaid leide ja arusaamu ning need oleme teiega parema sideme hoidmiseks vormistanud loengute ja koolitustena. Usume, et meie tegevusvaldkonnaga kaasneva oskusteabe esinemiskunsti, aga ka selgema isiksusearengu, vabatahtlikkuse, kaasamise ja muu sellise "pehme tarkvara" jagamisega saame rikastada ka teie igapäevateadmisi. Lähemalt sellest leiate siit. Esimesed avalikud loengud juba oktoobri alguses.

poly.ee
polygonteater.blogspot.com
mentalmassive.wordpress.com