Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Polygon märgib esimese viie aasta edukat möödumist

08.05.2013 11:38

Täna, 8. mail täitub viis aastat PolygonTeatri sünnist. Sel puhul toimub 9. mail algusega kell 19 “Näha roosat elevanti” etendus Polygoni Amfiteatris Rävala 8 ja teatraalidest DJ-dega sünnipäevadisko Polygoni harjutussaalis. 

8. mail 2008 registreeriti vabaalgatuse korras Tarvo Kralli ja Tamur Tohveri poolt MTÜ PolygonTeater. Aasta hiljem asutas teater koos eelnimetatute ja Virko Annusega teatrikooli TeatriPolygon, mille juures tegutseb ka Stuudio. Nii teater kui kool on eraõiguslikud ja ei ole regulaarselt doteeritud riigi või omavalitsuse poolt. Heategevuslik osalemine Polygoni tegevustes on jäänud toimeprintsiibiks tänaseni.

Viie aasta jooksul on teater leidnud oma publiku ja koha Eesti teatrimaastikul. Vaatajani on jõudnud 13 väärtdramaturgia lavastust, Polygonis on kaasa teinud üle 30 Eesti tippnäitleja, esindatud on põlvkonnad Raivo Trassist Elina Pähklimägini; kunstnikud Reet Aus, Kalju Kivi, Maarja Naan, Mae Kivilo, helilooja Peeter Rebane, koreograaf Dmitri Harchenko jpt. Autorite ja teemadevalik on jäänud inimeseks olemise põhiküsimustega tegelemise ümber, esindatud on Camus, Betsuyaku, Schaeffer, Fosse, Mroźek, Beckett, noorematest Smeds, Võrõpajev, Hübner; algupäranditest Kõiv, Lennuk, Ashilevi, Jaaks, Nurklik. Tänaseks asutatud Loomekogusse kuuluvad  Ingomar Vihmar, Martin Algus, Mae Kivilo, Madis Kolk ja Tamur Tohver.

Teatrikoolis õpib igal aastal ca 40 õpilast, Tallinna Ühisgümnaasiumis tegutseb koostööna süvaõppega teatriklass, sel suvel toimub koostöös Tarsi talu ja BMF-ga üleriigiline teatri- ja filmilaager. Kooli eesmärkideks on luua keskkond, kus tegutsemise ja mängimise läbi on võimalik õppida mõtlema ja õppida õppima, samuti kutselist teatrit õppida soovijate ettevalmistus.

"Polygoni sõnum on: tühi ruum ei ole tühi! Polygoni missiooniks on kaasaegse teatrimõtte ja ökonoomse-rohelise maailmavaatega liituva „vaese teatri“ (vahetu teater - P. Brook) elujõulisuse levitamine. Tugevat emotsiooni ei pea looma ulatusliku ressursi ja tooraine kulutamisega. Sellele liitub ühiskonna eri kihtide sotsiaalne ja ka rahvuslik integratsioon. PolygonTeater peab oluliseks, et tema laval jutustatakse uudses teatrikeeles kohalikku sündmust - nii kaasaegses kui klassikalises vormis kõikidele Eestis elavatele inimestele mõistetaval moel." ütleb Tamur Tohver, Polygoni juhataja.

Lingid:
-lavastused: http://www.poly.ee/category/teater/lavastused/   ja http://www.poly.ee/category/kool/stuudio/
-Polygonist täna: http://www.poly.ee/polygon/
-arengukava: http://www.poly.ee/category/vaade/

Teave sünnipäeva sündmuste kohta:
Kristi Tedrekin
[email protected]
+372 5323 4257

Teave teatriettevõtte Polygon kohta:
Tamur Tohver
[email protected]
+372 515 8118