Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Polygon kutsub huvilisi lavastamise ja nullpunktipraksise kursustele

21.08.2023 10:46

Hooajaks 2023/2024 on Polygonis veel kohti lavastamise (1. ja 2. aasta) ning nullpunktipraksise kursusele. Kursused on kutselise suunitlusega.

Lavastamise kursus annab praktilised konkreetsed kaasajastatud Stanislavski režii oskused ning lõpeb kirjaliku eksplikatsiooni ja/või lühilavastusega (praktiline lavastus). Kursus hõlmab ka nõustamist isikupärase lavastusmaterjali loomiseks (autorilavastus, kaasaegne või füüsiline teater või jagatud teatri loomeks: applied, collective, devised). Lavastamise kursus sobib samavõrd ka kaasaegse tekstita lavastuse materjali loomeks, temas sisalduvad põhitõed on toeks harrastusteatris, koreograaf-lavastajale tantsuteatris või lihtsalt õhtuttäitva sündmuse läbimõtlemisel. Omandatakse kaasaegse teatrikunsti käsitöö põhitõed, näitleja-lavastaja vahelise koostöö, lavastuse ülesehituse ja kompositsiooni alused ning lavastamisele tausta loovaid psühholoogilisi, tajumuslikke, teoreetilisi ja praktilisi teadmisi.

Kursus toimub kaugõppena, loengu ja seminari vormis kaugsides juhendaja osalusel reaalajas ning mentorlusega proovide ajal. Kursusel on ka teine aasta, kuhu võib liituda eelneva kogemuse olemasolul otse. Rohkem infot ja registreerumisvormi leiab siit.

Nullpunktipraksis (NPP) teatrikunstis on värske näitleja-lavastaja tandemi ühistreeningu meetod, mis aitab ära hoida prooviperioodis egopõhiseid konflikte ja ennetada lavahirmu ilminguid etenduse ajal. NPP on unikaalne partnerluse- ja enesearenduspraktika, kus harjutused ühendavad Stanislavski-põhise näitlejatreeningu ja lavastamise kunsti keskendumise tajutehnikatega ning mis on edasi antud coaching’u printsiipe järgides. Praktika aitab vältida lavahirmu ilminguid ka etendusel ning tugevdada näitleja esitusvoogu, soodustab inspiratsiooni, tugevdab fokusseerimis- ja süvenemisoskust ja aitab samavõrd pärast etendust rollist väljuda. NPP sisaldab ka ainulaadset meetodit, kuidas lavastaja juhendab näitlejat üha võimenduva keskendumise kaudu. Praksis jääb alati personaalseks (ka individuaaltreeninuna), sest praktiseerija on suunatud iseendaga ühenduse loomisele. Rohkem infot ja registreerumisvormi leiab siit.

Foto: Polygon Teater