Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Põhjamaade tantsuspetsialistid kogunesid Tallinna

24.11.2007 10:09

22.-24. novembril 2007 toimub keðja võrgustiku avakoosolek Kanuti Gildi SAALis.
keðja on islandi keelest pärinev sõna, mis tähendab ahelat ning mis assotsieerub vanade Põhjamaade aheltantsudega, mida veel tänapäevalgi tantsitakse.

keðja projekti (North European Dance Encounters meeting) veavad Taani, Leedu, Norra ja Soome tantsuinfokeskused, Islandi tantsukompanii ning Rootsi tantsumaja. Tegemist on seni suurima ja esinduslikeima tantsualase võrgustikuga Põhjamaades. Läti ja Eesti (Kanuti Gildi SAAL) on assotsieerunud liikmed.

Projekt kätkeb endas kuut erinevat üritust, mille eesmärkideks on tegeleda küsimustega: milline on kaasaegse tantsu tulevik, milline on tema roll ühiskonnas ning seeläbi teadvustada tantsu potentsiaale ning hõlbustada tantsu arengut kõikides tantsukunsti sektorites.

Kokku on planeeritud erinevates riikides läbi viia 6 üritust kolme aasta jooksul, mis on fokuseeritud erinevatele aspektidele kaasaegses tantsus. Nendel kokkusaamistel osalevad antud teema spetsialistid (nt lastetants või tantsuharidus). Tallinna kokkusaamine on esimene ning selle eesmärgiks on plaanide koostamine ning üksteise tundmaõppimine.

Seetõttu saabuvad Tallinnasse 40 Põhjamaade tipp-tantsutegelast - festivalide ja teatrite juhid, koreograafid, ametnikud jt. Eestist osalevad kõikide aktiivselt tantsu- ja kultuurielus osalevate organisatsioonide esindajad ning kõrgkoolide esindajad.

keðja projekti toetavad Nordic Culture Fund, Nordic Culture Point/Kulturkontakt Nord ja Euroopa Liidu kultuuriprogramm.

Peale töökoosolekute vaadatakse tantsuetendusi Kanuti Gildi SAALis ja KUMU auditooriumis ning kuulatakse kahte inspireerivat loengut Euroopa kultuuriteadlastelt.


Priit Raud
5010419
www.saal.ee