Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Põhjamaade Kultuuripunkt pakub loovisikutele ja kultuuritöötajatele reisitoetust

10.01.2023 16:25

Põhjamaade Kultuuripunkti reisitoetuse esimene taotlusvoor 2023. aastal on avatud kuni 31. jaanuarini 2023. Reisitoetus on mõeldud Põhjamaade ja Balti riikide (Eesti, Fääri saared, Gröönimaa, Island, Leedu, Läti, Norra, Rootsi ja Ahvenamaa, Soome, Taani) elukutseliste loovisikute ja kultuuritöötajate reisikulu katteks.

Reisitoetus annab individuaalsetele taotlejatele juurdepääsu piirkonna eri osadest pärit kontaktidele, oskustele ja teadmistele. Samuti võib toetust kasutada kunsti- ja kultuuriteoste esitlemiseks ning huvi suurendamiseks Põhja- ja Baltimaade kunsti ja kultuuri vastu.

Toetust saavad taotleda ainult elukutselised loovisikud ning muud kunsti- ja kultuurivaldkonna spetsialistid (nt kuraatorid, produtsendid, tõlkijad, kultuuritoimetajad ja teadlased), kes tegelevad ükskõik millise kultuuri- või kunstivormiga. „Elukutseline“ tähendab, et taotlejal on tõendatud kunsti ja kultuuri valdkonnas töötamise kogemus või asjakohane haridus.

Reisitoetust saab taotleda reiside jaoks, mis kestavad kuni 14 päeva. Toetuse summa põhineb fikseeritud reisikulul või fikseeritud päevarahal, mis arvutatakse reisi kestuse ja sihtkoha põhjal. Reis võib kesta rohkem kui 14 päeva, kuid reisitoetus katab ainult 14 päeva.

Produktsiooni- või muude sarnaste kulude jaoks lisatoetust taotleda ei saa. Ühe taotlusvooru jooksul saab esitada ainult ühe taotluse.

Rohkem infot leiab reisitoetuse kohta Põhjamaade Kultuuripunkti kodulehelt.

Foto: Oliver Cole/Unsplash