Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Piret Jaaksi näidendi ettelugemine

28.11.2011 13:07

Ühe tänapäevase kooselu kaudu inimese identiteedist jutustava loo autor on Drakadeemia õpilane Piret Jaaks. “Näha roosat elevanti” loevad Erki Aule juhatusel Indrek Ojari (Tallinna Linnateater), Külli Reinumägi (Oma Lava) ja Kersti Tombak.

Levi ja Simona elavad “Roosas elevandis”. Arhitektuuriline kurioosum, ütlevad selle kohta need, kes näevad. Levi ja Simona elavad koos – veidrus seegi. Aga elatakse, kakeldakse porijälgede pärast kallil vaibal, narkoosidega kustunud mälestuste üle, lapse üle, keda ei saada. Katriin saaks. Ja saabki. Ometigi on see lugu kaugel olmerealismist, hõljudes kujutluse, ideaalide ja varjatud tegelikkuse kohal, luues mänguliselt painava maailma. Tõelisusel on “Roosas elevandis” teistsugused reeglid – omamoodi kurioossed needki.

Näidendi autor Piret Jaaks on kirjanik, ajakirjanik ja suhtekorraldaja, kes on õppinud Tartu Ülikoolis teatriteadust, meediat ja kommunikatsiooni ning läbinud loovkirjutamise kursuse Drakadeemias. Oma näidendiga “Näha roosat elevanti” pälvis Jaaks Eesti Teatri Agentuuri 2011. aasta näidendivõistluse I preemia. Võistluse žürii, kuhu kuulusid Martin Algus, Urmas Lennuk (esimees), Katrin Maimik, Andres Noormets, Eeva Park, Triin Sinissaar ja Jaan Undusk, leidis, et tegu on elegantse looga inimese identiteedist, mis meenutab tuntud Taani režissööri Lars von Trieri filme.

Linnateatri Teatrisõprade klubi (Lai 23) uksed avatakse kell 17.30.
Pääse 2 eurot. Drakadeemia tudengitele 1 euro.

Lugemine toimub Drakadeemia, Tallinna Linnateatri ja Eesti Teatri Agentuuri koostöös.

Rohkem infot Eesti Teatri Agentuuri näidendivõistluste kohta leiate siit!