Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Pipi Pikksuka” rollikonkurss tõi Estoniasse katsetele ligi 200 noort

12.04.2010 12:28

10. ja 11. aprillil Rahvusooper Estonias toimunud rollikonkurss Pipi, Tommy ja Annika osatäitjate leidmiseks 2011. aasta märtsis lavale jõudvasse muusikali “Pipi Pikksukk” tõi katsetele ligi 200 noort üle Eesti.  Pühapäeval toimunud teise vooru jõudis neist 30.

Kohaletulnute seas oli neid, kes juba osalenud Estonia etendustes „Pipi!Nuki!Puhh!“, „Väike korstnapühkija“ ning „Maria, Joosep ja Inglike“, aga ka telestaare „Eesti otsib superstaari“ saatest, „Laulukarusselli“ ja „Kaks takti ette“ saates osalenuid ning „High School Musicali“ osatäitjaid.

Rollidesse otsiti noori vanuses 15-25, „Pipi“ lavastaja ja konkursi žürii esimees Andres Dvinjaninov andis samas võimaluse ka noorematele oma võimeid näidata. „Pipi ühendab endas lapse ülimat optimismi ja eaka inimese sügavust, ta on lihtne ja samas geniaalne. See on raske roll ja seda erakordsem on mu rõõm just nooremate kandidaatide üle – need kaks päeva tõid žürii ette silmapaistva hulga väga andekaid noori,“ ütles lavastaja.

Lõppvooru pääsenud noored alustavad septembris tööd nn Segasumma Akadeemias, sügisese töö käigus selgub, kes täpselt rolli saavad. Ülo Vinteri ja Ülo Raudmäe muusikal „Pipi Pikksukk“ jõuab Estonia lavale 5. märtsil 2011.

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht