Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Pink” avab VAT Teatri hooaja

20.09.2007 11:54

Eesti vanima vabateatri, 20. sünnipäeva tähistava VAT Teatri uue hooaja ning sünnipäevasündmuste sarja avab 20. septembril kell 18 esietenduv lavastus "Pink".

Ühise pealkirja all etendub kaks lugu: Jon Fosse "Talv" ja Edward Albee "Loomaaialugu". Tegu on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli 23. lennu lavastaja õppesuuna tudengite Uku Uusbergi ja Robert Annuse õnnestunud kursusetöödega, mis nüüd ühel õhtul ja ühise pealkirja all ka laiema publiku ette jõuavad. Lavatöödes mängivad Katariina Lauk, Robert Annus, Alo Kõrve (Tallinna Linnateater) ja Margus Prangel (Eesti Draamateater). Juhendaja on Ingo Normet.

Robert Annus: "Talve olemus pole päris tavaline. Ta on teatud laiuskraadil elavale mehele omane. Härra Fosse on kirjutanud peamiselt näitekirjandust kuid avaldanud ka novelle, luulet, lastekirjandust. Sa tunned ta ära lühikeste lausete järgi."

Uku Uusberg: "Suure tõenäosusega aegumatu näidend, mida meie teeme esimest korda. Hea on, et Albee sellise loo kirjutas: ebanormaalselt kaua kestev ning sündmusterohke kahe mehe kohtumine pargipingil. Hea lugu ka puhtalt pakutavate mänguvahendite mõttes: asjalike, selgitavate märkusteta pikk kahe mehe dialoog. Hea on, kui on, mida uurida... Kurb on, et miski tõukas autorit omal ajal sellist lugu kirjutama... ja meie, aastakümneid hiljem tahame selles valumullis uljalt hõljuda, juhhei. Kui ei mõistaks, siis ei tahaks. Nii et hea, et kurb, et Loomaaialugu olemas on.”

Vaata ka teatri uut kodulehekülge:
www.vatteater.ee