Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Piip ja Tuut Teater osaleb Pekingis rahvusvahelisel vabaõhufestivalil

30.04.2019 10:15

Sel aastal juba kolmas Piip ja Tuut Teatri lavastus eksporditakse välismaale. Seekordne festivalikutse viib taas Hiina, rahvusvahelisele vabaõhufestivalile Pekingis 1-5.maini.

Märtsis väisati lavastusega "Cabret Siberia" Espoo Linnateatrit Soomes, kus mängiti täissaalidele kaks etendust. Soome publiku vastukaja oli meeliülendav: "Cabaret Siberia tasemele sarnast etendust näeb harva. Äärmiselt naljakas, kuid lõpuks lahkud etenduselt silmad pisarais. Oskuslikult teostatud, puudutav, raju ja meisterlik. Sellel näitlejapaaril on võrratu dünaamika. Eestis leidub väga andekaid näitekirjanikke, lavastajaid, näitlejaid ja produtsente ka väiketeatrites. Laval sai näha tõeliselt suurt kunsti. Müts maha naabermaa teatrikunsti ees."

Aprillis naasti lavastusega "Piip ja Tuut Hamlet" Kingfestivalilt Velikij Novgorodist, Venemaalt. Pärast esimest etendust Venemaal, Rostov Doni ääres, kirjutas Julia Bõkova oma blogis: "Klouniduett Piip ja Tuut jutustasid kolme tunniga Hamleti ära ja nii, et mina, kes ma inglise keelt ei mõista, naersin pisarateni. Need talendid on Eesti visiitkaardiks. Braavo-braavo!"

Mais osaletakse rahvusvahelisel teatrifoorumil Leedus, mida korraldab Alytuse Linnateater. Foorumi keskmes on noorele vaatajale suunatud teatri hetkeseis Baltimaades ja tuleviku kaardistamine. Piip ja Tuut Teater jagab kogemusi, kuidas luua lavastusi peredele, kus vaatajateks on eri vanuses lapsed ja täiskasvanud.

Juunis ootab ees ühine lavastusprojekt teatrikooliga The Commedia School Kopenhaagenist. Kahte etendust "Piip ja Tuut@The Clown's Show" näeb Tallinna Vanalinna Päevadel Taani Kuninga Aia Amfiteatris 31.mail ja 2.juunil.

Kuigi Piip ja Tuut Mängumaja on mai esimesel nädalavahetusel suletud, sest kõik-see-mees on Hiinas, ilmuvad 1. maist müügile piletid uuele suvelavastusele "Piip ja Tuut lähevad kosja". Ajavahemikus 15.-25. juuli jõuab kosjasõit kokku kümnele vabaõhulavale üle Eesti.

Eksport Venemaale, Hiina ja Leetu rahastatakse omavahenditest.

Hooaja viimased etendused Piip ja Tuut Mängumajas:

8.05 kl 19 Piip ja Tuut PIMEDAS JA TEKI ALL
15-16.05 kl 19 Piip ja Tuut HAMLET
18-19.05 kl 12 Piip ja Tuut on LÕVI LÕRR JA JÄNES JASS

Lisainfo:
Katrin Valkna
Piip ja Tuut Teater
5500552