Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Piip ja Tuut Teater mängis välismaal rekordarv etendusi

09.01.2017 09:18

Piip ja Tuut
2016. aastal antud 264 etendusest mängiti 118 Piip ja Tuut Mängumajas ning väljaspool kodulava 146, millest 30 etendust esitati 8 välisriigis üle maailma.

Kevadel astuti üles Bravo-festivalil Helsingis ning juba sügisel korraldati esmakordselt omal käel soomekeelne esietendus lavastusele "Piip ja Tuut piparköögis". Festivalide kutsel mängiti ka Leedus ja Maltal ning eestikeelsed etendused jõudsid USA-sse, Kanadasse, Hollandisse, Belgiasse ja Luksemburgi.

2016. aasta oli mängukavas kokku 12 erinevat lavastust. Uuslavastusi valmis kolm, millest 2 peredele ja 1 täiskasvanutele. Läti lavastaja Lauris Guntars tõi Piibu ja Tuuduga lavale Shakespeare "Hamleti", kus mängis kaasa ka originaalmuusika autor Siim Aimla.
Haide Männamäe ja Toomas Trossi käe all loodi "Krimka!" Viljandi Ugalas ja "Ai Heit Mjuuzik" Eesti Kontserdile.
 
Koduteatris valmisid uued algupärandid: Piip ja Tuut püstijalakomöödias "Loomad" ning Siim Aimla ansambliga Jarek Kasari lastelaulude põhjal loodud "Pohlamoos ja seapraad" KUMU auditooriumis.

2017. aasta esimesel poolel ootavad ees uued ringreisid maailma eri paikadesse: jaanuaris Helsingisse, veebruaris Sevran'i ja Pariisi, märtsis Kopenhaagenisse ja Riiga, kus Piip ja Tuut esitavad "Hamletit" esmakordselt inglise keeles. Maikuust algab pikem turnee Hiina suuremates keskustes, mis kestab vaheaegadega aasta lõpuni. Augustis on eesmärk jõuda Edinburghi festivalile.

20. jaanuaril 2017 jõuab kodulavale Marek Demjanovi käe all uuslavastus väikelastele "Pobiseja", peaosas Katrin Valkna. Dramaturg Piret Jaaks, kunstnik Kristel Maamägi ja muusikaline kujundus Venno Loosaar.