Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Piip ja Tuut Teater alustab uut hooaega ning astub Jaanus Vaiksoo suurtesse kingadesse

27.09.2022 13:57

Piip ja Tuut Teatri 13. hooaja esimene uuslavastus koolilastele valmib Jaanus Vaiksoo jutustuse “King nr 39” põhjal, millest on dramatiseeringu loonud Liis Sein. "King nr 39" jõuab esimest korda publiku ette 30. septembril 2022 Piip ja Tuut Teatris.

Haaravas seiklusloos mängivad koos Grete Konksi, Maarja Tammemägi, Haide Männamäe, Stefan Hein, Toomas Tross ja peaosas Mathias Ausmeel. Teose on lavastanud Marek Demjanov, samuti kuuluvad lavastusmeeskonda kunstnik Jaanus Laagriküll, koreograaf Marge Ehrenbusch ja valguskujundaja Rene Topolev. Etendus koosneb ühest vaatuse paarist.

2022. aasta teises pooles pakub Piip ja Tuut Teater vaatamiseks veel 11 erinevat lavastust nii peredele, koolilastele kui ka suurtele vaatajatele. Virtuoosne Tõnu Raadik on tagasi ning musitseerib Haide Männamäe lavastatud miisukalis “Kassid” Piip ja Tuut Teatri laval veel ühel nädalavahetusel oktoobris. Oktoobris ja novembris näeb ka uusimat lavastust suurele vaatajale, Mrožeki “Rebane - filosoof”, kus peaosas särab Stefan Hein. Etendused toimuvad Sakala 3 teatrimajas Tallinnas.

Esimest korda pärast Ukraina sõja puhkemist on “Piip ja Tuut. Hamlet” taas mängukavas ja seda Lauris Gundarsi lavastust saab näha vaid ühel novembriõhtul Sakala 3 suures saalis. Et vanemad teaksid, kuidas delikaatsetel teemadel lastega rääkida, mängitakse peredele veel korra ka lavastust “Piip ja Tuut pimedas ja teki all”.

Novembris külastab Piip ja Tuut Teatrit juba teist korda Põhjamaades korralikult laineid löönud ja värskelt Helsingi linna kultuuripreemia saanud Soome klouniteater Red Nose Company, kes toob publikuni lavastuse “Keisri uued rõivad”. Etendused toimuvad inglise-eesti segakeeles.

Lisaks on sügisel peredele vaatamiseks Piip ja Tuut Teatri esimesel hooajal valminud legendaarne kosmoseetendus “Piip ja Tuut Marsil” ning värskeim autorilavastus “Piip ja Tuut teevees väikse suhkruga”. Väljasõitudele üle Eesti tuuakse ühes ka lavastused: “Piip ja Tuut kontserdil”, Piip ja Tuut püstijalakomöödias "Loomad" ning “Piip ja Tuut piparköögis”, millest viimast mängitakse vaid detsembris, muuhulgas ka kodulaval.

2023. aasta varakevadel valmib Piip ja Tuut Teatri esimene kammermuusikal peredele: Lauris Gundarsi ja Siim Aimla “Tallinna karud”. Etendused toimuvad märtsis ja aprillis KUMU auditooriumis.