Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Piip ja Tuut esinesid kahes riigis kolmes keeles

14.03.2017 12:48

Piip ja Tuut Teater naasis kahenädalaselt välisreisilt Kopenhaagenist ja Riiast. Ringreisil Taanis ja Lätis vuras teatri autos ja järelkärus kaasas kolm lavastust, mida esitati kolmes keeles ning kokku nägi publik seitset etendust.

3.-5. märtsini mängiti Kopenhaagenis Nordvest Teatris taani keeles lavastust „Piip ja Tuut kontserdil“. Vaatamas käisid lasteaedade ja koolide rühmad ning nädalavahetuse etendustel pered ja teatritudengid. Taani Eesti Koolile võeti eraldi kaasa eestikeelne lavastus - "Piip ja Tuut püstijalakomöödias "Loomad"". Kokku said taanlased plaksutada viiele etendusele.

9.-10. märtsini pakuti Riia festivalipublikule kahte lavastust: "Piip ja Tuut kontserdil" ning esmakordselt inglise keeles lavastust "Piip ja Tuut Hamlet", mille tõi eelmisel aastal Piip ja Tuut Mängumajas lavale läti lavastaja ja näitekirjanik Lauris Gundars. Etendused toimusid ASSITEJ festivali „Eju Meklét“ kutsel Babite Kultuurikeskuses Pinkis ja Riia Nukuteatris. Piip ja Tuut olid ka erikülalisteks Läti telekanali LNT hommikuprogrammi otsesaates.

Aprillis ootab Piip ja Tuut Teatrit nii soomlastest ja eestlastest publik Tamperes, kus toimub järjekordne Tuglase Seltsi korraldatud kultuurifestival ja laat „Martin Markkinat“. Järgmine pikem ringreis seisab ees juunis, kui festivalile Copenhagen Stage viiakse külakostiks inglisekeelne versioon lavastusest „Piip ja Tuut Hamlet“ ning juunikuu lõpus jõuab Wuzheni Teatrifestivalile Hiinas väiketeatri legendaarseim lavastus „Piip ja Tuut kontserdil“.

Seniks aga näeb Piipu-Tuutu etendusi andmas pea iga päev üle kogu Eesti.
Juba esmaspäeval 13. märtsil astutakse kell 11 ja 18 üles Teatri Kodus Tartus ja teisipäeval 14. märtsil kell 13 Haljala koolis, et tähistada emakeelepäeva.

Vaata teatri mängukava: www.piipjatuut.ee

Katrin Valkna
Piip ja Tuut Mängumaja perenaine
katrin@piipjatuut.ee
Tel. 5500552 või 5029260