Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Peterburi teatrite päevad toovad Narva viie teatri tipplavastused

25.02.2020 09:09

Laupäeval, 29. veebruaril 2020 algavad Narvas Vaba Lava teatrikeskuses Peterburi teatrite päevad, mille raames näitavad viis Peterburi tippteatrit viit oma parimat lavastust ning esimest korda näeb neid eestikeelse tõlkega. 

"Oleme festivali programmi kokku pannud nii, et seal oleks heal tasemel teatrit väga erinevale maitsele," ütles Vaba Lava juht, Eesti üks tuntumaid teatriprodutsente Märt Meos. Tegemist on etendustega, millele Peterburiski raske pääsmeid saada. Narvas tõlgitakse etendused ka eesti keelde, mis annab võimaluse idanaabri parimaid teatritükke vaadata emakeelsete subtiitritega. 

Kõige nimekamad Narva tulevad teatrid on Vassili saare teater ja teater Masterskaja. Esimene toob Narva tuntud vene klassiku Aleksander Ostrovski "Äikese" ja teine II maailmasõjast rääkiva lavastuse "Ela ja mäleta". Vaba Lava pikaaegne partner, teater Baltiskii Dom (Balti Maja) mängib Narvas lavastust "Stseenid ühest abielust", mis on enam tuntud Ingmar Bergmani vändatud filmina. Maailma kirjandusklassika tippteost "Kuningas Lear", mille on lavale toonud Nebolšoi Dramatitšeski Teatr, mängitakse Eestis lausa kahel korral - 4. märtsil Narvas ja 5. märtsil Tallinnas. "Tegemist on väga hea, aga ka väga värske lavastusega - esietendus toimus alles eelmise aasta lõpus,"ütles Meos. Ülesehituselt kõige põnevam on Nähtamatu Teatri eksperimentaallavastus, mida nad ise nimetavad korteripeoks. Seda, ka mõnda aega Eestis elanud Sergei Dovlatovist rääkivat lugu mängitakse mitte teatrisaalis, vaid Vaba Lava Narva teatrikeskuse kohvikus NO2. 

Peteruri teatrite päevad toimuvad 29. veebruarist 4. märtsini Vaba Lava Narva teatrikeskuses. Etendused algavad kell 19 ning pileteid on võimalik soetada Piletilevist. Kohtla-Järvelt, Jõhvist ning Sillamäelt on võimalik teatrisse sõita teatribussiga, mis väljub festivalipäevadel. Ka bussipileteid on võimalik osta Piletilevi süsteemist.