Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Peter Konwitschny seminarid EMTAs

05.11.2013 11:41

12.-14. novembrini 2013 on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias külas üks olulisemaid praegu tegutsevaid ooperilavastajaid Peter Konwitschny, kes viib läbi seminare laulutudengitele.  

Peter Konwitschny (68) puhul on eriti imetlusväärne tema oskus lauljatega ja kooriga töötada ning teost analüüsida. Viimati suvel äratas tähelepanu tema lavastatud "Attila" Viinis, mida osa kriitikuid hoolimata publiku vahepealsetest "Buuuu!" hüüetest (= väljavilistamine) nimetas geniaalseks. Kristel Pappel käis suvel ekstra Viinis Konwitschnyga kohtumas, nägi viimaseid "Attila" proove, mis olid väga head.

Soovi tulla Eestisse avaldas Konwitschny juba 2011. aasta kevadel, aga tema ajaplaan ei võimaldanud seda varem teha. Loeng ja seminarid toimuvad EMTA kammersaalis (4. korrusel). Seminarid on saksa keeles, eesti keelde tõlgib Kristel Pappel. Muusikateatri (mitte tingimata üksnes ooperi-) huvilistel oleks väga kasulik seminare jälgida. 

Peter Konwitschny on nimeka dirigendi, Gewandhausi orkestri kunagise peadirigendi Franz Konwitschny poeg, kes õppis ooperilavastamist Berliini Hanns Eisleri nim. Muusikakõrgkoolis. Juba varakult äratasid ta ooperilavastused tähelepanu. Ta on tegutsenud Berliini Riigiooperis, Berliini Komische Oper'is, Dresdeni Riigiooperis, Baieri Riigiooperis, Hamburgis, Hannoveris, Stuttgardis, Frankfurdis, Viini Riigiooperis, Londonis English National Opera's, Tokyos, Moskva Suures Teatris, Grazis, Amsterdamis, Zürichis, Skandinaavia ooperiteatrites jm. 2008-2011 oli ta Leipzigi ooperiteatri peanäitejuht. Temast ja ta lavastustest on kirjutatud neli raamatut. Neljal korral on eriala-ajakiri Opernwelt valinud ta aasta lavastajaks ning ühel korral tema lavastuse aasta lavastuseks. Ta on pälvinud Berliini Kunstide Akadeemia preemia, Berliini linna preemia, Saksa Liitvabariigi teeneteristi. Ta on teinud ka draamalavastusi, nooruses oli assistent Brechti rajatud Berliner Ensemble'i juures.

vt ka http://www.bachtrack.com/reviews/listrelated/6770/performer