Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Performance Tallinna Kunstihoones

13.01.2010 16:36

Laupäeval, 16. jaanuaril kell 19 toimub seoses näitusega Blue-Collar Blues Tallinna Kunstihoone neljandas saalis Krõõt Juuraku ja Fahim Amiri performance "Autodomestication".

Ellujäämine post-fordistlikus ühiskonnas nõuab üha rohkem loovust. Leiutamine ja taas-leiutamine on elukestva õppe loomuses. Siinkohal on näitlikuks materjaliks mittemateriaalset tööd tegevad töölised, kes liikudes ühelt projektilt teisele, ühest loome-residentuurist teise, käivitatuna loomingulisest energiast, ennast harjutavad ja ümber-harjutavad. Lemmikloomadel on rohkem kui me ootaksime ühist nende uute nn. “tundelise töö” tüüpidega. Nemad peavad samuti esinema, kontrollima oma instinkte ja pakkuma publikule midagi, mida ei saa materiaalses mõistes mõõta. Mis puutub kauba “kultuurilist sisu” loovasse tegevusse, kaasneb lemmikloomade tööga hulk tegevusi, mida tavaliselt tööna ei tunnustata – teisisõnu tegevusi, mis tegelevad kultuuriliste ja kunstiliste standardite, moodide, maitsete, tarbimisnormide ja strateegilisemas plaanis ka avaliku arvamuse määratlemise ja kinnistamisega. Lemmikloomad on eelkõige subjektiivsuse tootjad.
Võrrelda lemmikloomi töölistega kultuuritööstuses ei pruugigi olla kuigivõrd rumal idee. Nagu armastatakse öelda: “kalad ei näe vett milles nad ujuvad” ... ja uurimistulemused kinnitavad, et “meil” võib olla paljugi neilt (mitteinimestelt) loomadelt õppida.

AUTODOMESTICATION on valdkondade- ja liikidevaheline, praktiline ja teoreetiline koostööprojekt. Esineja ja kultuuri-uurijast filosoof teevad koostööd projekti teoreetilisel tasandil ja reaalne lemmikloom (ilmselt koer) aitab uurida projekti praktilisi aspekte.

Krõõt Juurak (sünd. 1981) on eesti päritolu koreograaf, tantsija ja kunstnik, kes elab ja töötab Viinis.
Fahim Amir (sünd. 1978) on iraani päritolu austria filosoof, dramaturg, performance'ikunstnik ja kultuuriteoreetik. 

Pilet 50.- ja 25.- krooni
Kestus 50 minutit