Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Paul-Eerik Rummo näidend pälvis Loomingu auhinna

02.05.2023 15:58

Eesti kirjandusajakiri Looming tähistas saja aasta möödumist esimese numbri ilmumisest ning sel puhul anti 28. aprillil 2023 kirjanike maja musta laega saalis üle Loomingu ja Loomingu Raamatukogu aastaauhinnad. Auhinna pälvis ka Paul-Eerik Rummo näidend "L-hunt. Pildikesi kohalikult taevakehalt".

"Loomingu muudab eriliseks tema asend maailmakultuuris. Maailmas ei ole palju kirjandusajakirju, täpsemalt almanahhi tüüpi kuukirju, mis oleksid tegutsenud läbi terve sajandi," märkis kirjanike liidu esimees Tiit Aleksejev. "Looming on tõesti fenomen, lisaks sellele, et see on kirjanike liidu uhkus."

Loomingu esimene peatoimetaja oli Friedebert Tuglas, täna juhib ajakirja tööd Indrek Mesikepp. "Tuglase põhimõtetest lähtuvalt peakski kogu aeg avaldama uut, värsket ja huvitavat materjali. Nii et sedavõrd, kuidas Eesti kirjandus muutub, peaks ka Looming kogu aeg muutuma," lausus Mesikepp.

Loomingu auhinna pälvisid:

  • Tõnis Vilu luuletuse (Loominr nr 3) eest.
  • Lilli Luuk novelli "Mäed" (Looming nr 2) eest.
  • Paul-Eerik Rummo näidendi "L-hunt. Pildikesi kohalikult taevakehalt" (Looming nr 1) eest.
  • Märt Väljataga W. B. Yeatsi luuletuste tõlgete inglise keelest (Looming nr 9) ja Jaan Kaplinski luuletuste tõlgete vene keelest (Looming nr 12) eest.
  • Asta Põldmäe artikli "Raamatuga nalja ei ole. Kirjanikud ja nende liit" (Looming nr 10) eest.
  • Ott Kilusk arvustuse "Reaalsus – hüsteerias loodud illusioon" (mis käsitleb Piret Raua novellikogu "Nimepanija") (Looming nr 12) eest.
  • Karola Karlson novelli "Roosiaed" (Looming nr 5) ja arvustuse "Sünge polüfoonia globaalse küla äärel" (mis käsitleb raamatut "Eesti novell 2022") (Looming nr 8) eest.

Pildil Paul-Eerik Rummo Loomingu ja Loomingu Raamatukogu aastaauhindade jagamisel. Foto: Kris Moor