Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Pärnus toimub valgusteatrifestival ÖÖvalgel

25.09.2023 13:36

28. kuni 30. septembrini 2023 toimub Pärnus valgusteatrifestival ÖÖvalgel.

Viiendat aastat toimuva festivali teevad eriliseks nii formaat kui ka kontseptsioon: ÖÖvalgel koosneb vabas õhus toimuvatest 10- kuni 15-minutilistest lühilavastustest, milles mängivad peamist rolli valgus, videoprojektsioon, laservalgus ja etendaja laval. Seega toimib festival ka omalaadse laborina, milles katsetatakse tehnoloogia, visuaal- ja tantsuteatri piire. Festival asetab rõhu tehnoloogiale, aga tehnilisi vahendeid kasutatakse aktuaalseid sõnumeid kandvate lugude jutustamiseks.

Seekordse festivali loomejuhid on Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik ning lavastuste loomisesse on kaasatud Fine5 Tantsuteatri tantsijad Simo Kruusement, Olga Privis, Helen Reitsnik, Endro Roosimäe, Laura Kvelstein ja Dmitri Kruus. Festivalile on muusika loonud Mick Pedaja, Märten Kuningas ja Ivo Lille, samuti on kasutatud Eduard Tubina, Pink Floydi, Miljardite ja Trad.Attacki muusikat. Lavastuste visuaalid on loonud Argo Valdmaa, Anti Aalmaa, Piret Parrest ja Tom Tristian Kidron.

Festivali jooksul antakse kuue lavastusega 39 etendust. Festival on kõigile tasuta. Rohkem infot leiab festivali kodulehelt.

Foto: Eiliki Pukk