Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Pärnus algab vabaõhufestival Suveaaria

06.07.2012 14:18

SUVEAARIA.Kunstide süntees
10.7.-10.8.2012
Pärnu Vanalinna õu (Nikolai 26 / Pühavaimu 19)


Pärnu Ooperi ainulaadse kontseptsiooniga vabaõhufestival  SUVEAARIA.Kunstide süntees toimub sel suvel kuuendat korda.

Festivali avaetenduses Kauge armastus kõlavad Kaija Saariaho Lonh,  Sohrab Udumani Cassandra ja Lubawa Sydorenko Valge Ingel sopranile ja  elektroonikale ning Hans-Gunter Locki kaks teost elektroonikale. Kauge  armastus on etendus igatsusest, lootusetusest ja müstikast. Esineb sopran Kai Kallastu. Etenduse lavastaja on Liis Kolle, visuaalkunstnik on Liina Vedler ning muusikajuht on Andrus Kallastu.

Festivali tipphetki pakuvad ooperi Tituse halastus etendused augusti  alguses. Ooperi intriigi, milles põimuvad armukadedus, alatus ja kaastunne, kannab Wolfgang Amadeus Mozarti meisterlik muusika. Vitellia, eelmise imperaatori Vitelliuse tütar, kibedusest, et keiser Titus teda ei armasta, plaanib valitseja mõrvata. Vitellia sunnib oma austajat Sextust, Tituse parimat sõpra, ühinema vandenõuga. Tulekahjule ja segadusele järgneb ootamatu lõppmäng. Ooper esitatakse itaalia keeles.

Tituse halastuse esiettekanne toimus Prahas 6. septembril 1791 kolm kuud enne helilooja surma. Ooperi ainsad lavastused Eestis on toimunud Tallinna Teatris 1812/1813. hooajal. 2006. aastal toimus Rahvusooperis Estonia ooperi menukas kontsertettekanne, milles Sextusena debüteeris metsosopran Annaliisa Pillak, kes esitab Sextuse partiid ka Pärnu  
Ooperi produktsioonis. Nimirollis esineb kaunihäälne soome tenor Petri Vesa ja Vitelliana näeme sopran Kai Kallastut. Sextuse õe Serviglia partiid esitab soome sopran Ulla Paakkunainen ja väepealik Publiusena astub üles bass Kristjan Mõisnik. Servilia armastatu Anniuse rolli esitab Itaalias elav metsosopran Margarita Swarczewska. Etenduses osaleb Segakoor Endla. Koormeistritöö teeb Karin Veissmann. Ooperi  
lavastab Sven Kivisildnik, kunstnikud on Margus Tiitsmaa (Sorge). Pärnu Ooperi orkestrit juhatab Andrus Kallastu.

SUVEAARIA raames saab nautida ka kontserdikavu ANIMA MEA, BACH PÄRNUS ja SUVEAARIAID, millel kõlab väärtmuusika barokist avangardismini.

SUVEAARIA pääsmed Piletilevis ja Piletimaailmas soodsamad kui enne algust kohapeal!

Detailne info: http://www.ooper.parnu.ee


--
Pärnu Ooper
www.ooper.parnu.ee