Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Pärnu Uue Teatri festival “De Facto” 6.-7. augustini

29.07.2015 15:41

De Facto festival
Pärnu Uue Teatri Festival "De Facto" tuleb taas 6.-7. augustini Pärnu kesklinna eri paigus. Selleaastaseks teemaks on"urban/jungle/urban" ehk siis asutakse linnaruumi avastama ja lahti mõtestama. Kõik etendused on külastajatele tasuta.

Uue Teatri Festival "De Facto" toimus esmakordselt 2013. aastal, mil kolme päeva jooksul esitati mitmenäolist kaasaegset teatrit. 2015. aasta festivali teema on fokusseeritum, aga see ei tähenda, et festival ise oleks piiratum. Nimelt hakatakse avastama Pärnu linnaruumi ja etenduspaikadena kasutatakse kohti, mille esimene funktsioon on hoopis muu. Näiteks plaanitakse etendusi teha Pärnu vanal turul, Sütevaka kooli hoovis, samuti Hommiku tänaval asuva vana trükikoja vundamendiaugus ja Rüütli tänaval. Kõik etendused on valitud festivali teema kohaselt, mõni on kohaspetsiifilisem kui teine. 

"Oleme oma festivalikavva valinud erinevaid esitusi, paaril juhul oleme lähtunud ka pigem esinejatest, kes loovad uue lavastuse just festivali tarbeks, lähtudes selleks neile valitud esinemispaigast," seletas festivali kunstiline juht Barbara Lehtna. "Aga loomulikult on ka n-ö valmislavastusi, mille jaoks üritasime Pärnu linnast sobivad kohad leida," täpsustas festivali koordinaator Maria Krinal. 

Esinejatest tõi Lehtna välja tantsijad-koreograafid Stella Kruusimägi ja Brite Vilgo ning nii Tallinna kui rahvusvahelisele publikule tuttavad Henri Hüti ja Eerik Kändleri. Pärnu turul etendab aga Pärnu performance grupp Real Life Company ja Rüütli tänaval müstiline Sofia Liiva, kelle nime all peitub Eestis vägagi tuntud teatridiiva, kelle nime Lehtna avaldama nõustunud.t. 

Infot festivali lavastuste kohta leiad siit.
Festivali programmi leiad siit.
Registreerumine töötuppa meiliaadressil [email protected]

Lisainfo:
Maria Krinal
Festivali koordinaator
Uue Teatri Festival "De Facto"
58033948