Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Pärimusteatri Loomine uus suvi!

08.04.2009 13:19

Viiendat hooaega alustav pärimusteater Loomine tuleb eelmiste suvede menutükkide ja uute lavastustega eestlaste hinge ja mällu sobrama.

Mai, juuni ja juuli sumedatel suveõhtutel haaratakse vaatajad kaasa pöörasesse linnalegendide keerisesse Tallinna vanalinnas. Ajavaimu juhtimisel viiakse vaataja ringkäigule vanalinna kõnekatesse majadesse, sisehoovidesse ja legendidega seotud paikadesse. Vaataja silme all elustuvad lood isand Üexküllist ja Schenkenbergist, majades kahtlast kolinat tekitavatest ämbritest ja õnnetutest armastajatest. Mart Laari ja Lauri Vahtre etendus-jalutuskäigud Vana Tooma pilgu all toimuvad Tallinna vanalinna päevade ja keskaja päevade raames.

Augustikuus pakub Padise kloostri aukartustäratav ajalugu suurepärast võimalust veeta päev keskajas. Püha Bernardi päev pakub ajastutruud meelelahutust teatrietenduse, laada, palverännaku ja rahvapeoga. Loomulikult ei puudu kohased toidud ja joogid. Lavale jõuab ka Lauri Vahtre näidend "Teekond valguse riiki", lavastaja Raivo Trass. Lavastus räägib Püha Bernardist, kes asutas 12. sajandil tsistertslaste ordu.

Ettevalmistamisel on ka lavastus "Keisrinna hull ehk Mees, kes rääkis tõtt", mis etendub bastioni käikudes ja Kiek in de Kökis, esietendus toimub detsembris. Lugu räägib võimu ja vaimu vastuolulisusest, värvika elu ja traagilise saatusega metropoliit Arseni (1697–1772) saatusest ja tema elupäevade traagilisest lõpust bastioni käikude salajases vangikongis Revalis.

Kavas:
15. mai kell 21 (tasuta)
"Lübecki õiguse jälgedes" – keskaegne protsessioon Tallinna linnaväravate juurest Raekoja platsile

30., ja 31. mai, 1.–5. juuni; 8., 10., 11. ja 12. juuli kell 22
"Vana Tooma pilgu all" – legende ja lugusid vanast Tallinnast

20.–23. august algusega kell 12
Püha Bernardi päev – keskaegne päev Padise kloostris
Igal päeval kell 14 kloostris etendus "Teekond valguse riiki"

Detsembris  
"Keisrinna hull ehk Mees, kes rääkis tõtt"

Kontakt:
Erika Kaljusaar
[email protected]
www.loomine.ee