Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Parimad saavad Häälepaela, Varvaskinga ja Juniori ordenid

01.06.2008 14:47

Lastekaitsepäeval, 1.juunil kell 11.00 toimub Rahvusooper Estonia Valges saalis teatri laste ja noorte koolitusprojektide hooaja pidulik lõpetamine. Traditsiooniks saanud üritusele on 2600 haridusprojektides osalenu hulgast kutsutud need, kes joonistuste, kirjutiste jm näol kõige toredamat tagasisidet andnud.

Põnevamate tööde autorid on tänavu Püünsi Põhikoolist, Kaie Kõrbi Balletistuudiost, Tallinna 53. Keskkoolist, Aruküla Põhikoolist, Lasnamäe Üldgümnaasiumist, Tallinna Reaalkoolist, Tõnismäe Reaalkoolist, Mustamäe Humanitaargümnaasiumist, Tallinna 37. Keskkoolist, Lasteaiast Päikene, Kiikhobu Lasteaiast, Liivaku Lasteaiast, Tallinna Laagna Rukkilille Lasteaiast ja Lasteaiast Sipsik. Kokku oodatakse üritusele 35 last koos õpetajate ja juhendajatega. Parimatele jagatakse Häälepaela, Varvaskinga ja Juniori ordenid, diplomid ja kingitused ning kutsutakse peale pidulikku vastuvõttu osa saama lustakast hitipeost „PIPI!NUKI!PUHH!”.

102. hooajal oli programmis kolm erinevat projekti - „Balletimaailm”, „Teatrimaagia” ja „Mäng muusika saatel”, milles osales kokku üle 2600 lapse vanuses 4-18, kes tulid 33 koolist, 31 lasteaiast ja 4 huvikoolist. Haridusprojektide raames vaadati ballette „Sülfiid“, „Don Quijote“, „Pähklipureja“, „Romeo ja Julia“, „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“, oopereid „Tosca“, „Tuhkatriinu“ ja „Rigoletto“. Lisaks toimus lastele teatrimajas ligi 30 ekskursiooni. Parimate õpilastööde näitust, valikut ligikaudu 350 laekunud tööst, saab vaadata 29. maist - 20. juunini teatri fuajees. Haridusprojekte toetasid Tallinna Haridusamet, Mustamäe, Nõmme ja Põhja-Tallinna Linnaosa Valitsused ning EMT. Sügisel lisandub olemasolevatele projektidele veel „Kostüümilooja”. Väga populaarseks osutunud „Mäng muusika saatel” hakkab toimuma integratsiooniprojektina ka venekeelsetele lasteaedadele.

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia/Estonian National Opera
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht/ Head of the PR and Marketing Department
[email protected]
tel. +372 683 1242
fax +372 683 1299
GSM +372 501 2508
www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia