Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Parem suutäis suisleppa, kui vatsatäis vanaema

03.02.2005 14:54

Vanemuise väikeses majas reedel, 4. veebruaril esietenduv lastelavastus "Suur kuri hunt" propageerib tervislikke toitumistavasid, mistõttu samal päeval jõuab toidupoodidesse müüki kurja hundi näopildiga õunamahl.

Plastikpudelitesse villitud õunamahla toodab Harjumaal Saue vallas tegutsev Kadarbiku talu. Hundi õunamahla ostes toetatakse Vanemuise teatri lastelavastuste väljatoomist.
””Suur kuri hunt” propageerib loodussäästlikku suhtumist ja tervislikke toitumistavasid,” selgitas teatri draamatoimetaja Sven Karja. ”Parem suutäis suisleppa, kui vatsatäis vanaema!”

2003. aasta Soome parimaks näidendiks tunnistatud “Suure kurja hundi” autor Katja Krohn on vaimukalt kokku seganud Punamütsikese, seitsme kitsetalle ning kolme põrsakese lood, sekka muidki loomalugusid.

”Muinasjutud ja legendid teevad hundist metsade superkangelase,” rääkis lavastaja Taago Tubin. “Hunt on ikka suur ja kuri ning sööb punamütsikesi, vanaemasid, kitsetalli, põrsaid, jäneseid, lambaid, koeri jt. Õige nimega teda hüüda ei tohi, muidu tuleb ka hüüdjale järele.”

Selle loo nimitegelane käitub vastavalt oma legendile ja tahab ka pojast kasvatada samasugust metsade hirmu. Poeg Vilet aga vaevavad kahtlused, kas isa poolt propageeritud eluviis on ikka päris õige.
"Suur kuri hunt" mängib hundi kujuga seotud muinasjuttude ja müütidega, tuues nüüdisaegses vormis esiplaanile loo sõprusest ja hoolimisest, aga ka kasvamisraskustest ja koolikiusamisest. Lavastus on mõeldud kooliealistele lastele ja samuti nende vanematele.

Näidendi tõlkis Ülev Aaloe ja kunstnikutöö teeb Jaanus Laagriküll. Suurt Kurja Hunti kehastab Raivo E. Tamm ning tema nutikat peoga Vilet Janek Joost. Teistes osades astuvad lavale Alina Karmazina, Piret Simson, Kersti Heinloo, Tanel Jonas ja Jaak Prints.

1966. aastal sündinud Katja Krohn on soome dramaturg, lavastaja ja näitleja. Krohn on töötanud laste- ja noorteteatri Pieni Suomi (Väike Soome) juhina ning Helsingi Linnateatri lastelavastuste projektijuhina. Ta on teinud koostööd Helsingi Linnateatri ja Jyväskyla Linnateatriga, samuti teatriga Raivoisat Ruusut (Raevukad Roosid).
Näidendi "Suur kuri hunt" (“Iso paha susi”) idee tekkis Krohnil ühel Pieni Suomi korraldatud avatud uste päeval, kus lapsed said kostüüme selga proovida. Juhtus nii, et kõik lapsed tahtsid miskipärast olla hundid. "Korraga oli laval 15 hunti, kõik luuramas ühte Punamütsikest, kes seisis nende keskel. See oli imelik ja väljendusrikas hetk," meenutas Krohn.


Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee