Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Panso päevad” Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis

21.11.2018 13:50

Panso päevad
27. novembrist 9. detsembrini tähistame Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis Voldemar Panso sünniaastapäeva juba 12. Panso päevadega. 

Teisipäeval, 27. novembril kell 16.00 toimub kohtumine lavakunstikooli XII lennuga. Väike lend, mille lõpetajatest enamik on eesti kultuurielus tuntud inimesed erinevates valdkondades. Lennu esindajad meenutavad seiku koolipõlvest, õpetajaid ja õpetussõnu ning muidugi lennu lõpulavastusi. Aastatel 1982–1986 õppinud lennu juhendajateks olid Aarne Üksküla ja Lembit Peterson. Vestlusõhtul osalevad Liina Tennosaar, Peeter Tammearu ja Aita Vaher. 

Avatud vestlusringiga kohtumisõhtust teeb otseülekande ERR Kultuuriportaal. 

Üritusele sissepääs piletiga 5 €. 

27. novembrist 9. detsembrini on muuseumi Assauwe tornis avatud näitus "Panso kuubis". Valgusesse on toodud Eesti lavastaja, näitleja ja teatripedagoog Voldemar Panso (30.11.1920–27.12.1977) läbi kolme eri tahu – särava teatrimehe elu, looming ning reisikirg. 

Näituse kujundaja on Laura Kõiv. 
Näituse virtuaalne osa põhineb Virge Loo joonistustel.

Sissepääs muuseumipiletiga (5 €/2 €).

Voldemar Panso sünniaastapäeval, 30. novembril, annab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia perspektiivikale lavakunstikooli üliõpilasele Voldemar Panso nimelise auhinna, millega kaasneb mälestusmedal ja Kultuurkapitali rahaline preemia.