Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Panso Päevad Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis

27.11.2013 15:26

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum tähistab traditsiooniliste Panso Päevadega tuntud teatrimehe Voldemar Panso 93. sünniaastapäeva.

Reedel, 29. novembril kell 15.30 esitleme juba XVI raamatut muuseumi ajaloosarjast ELAVIK – „Ela hästi, Tont!“. Kell 16.00 toimub kohtumisõhtu Lavakunstikooli II lennuga. 

Laupäeval, 30. novembril kell 12.00 saab muuseumi sinise laega saalis vaadata Virve Aruoja dokumentaalfilmi Pansost – „Teatri vang“.

Näitleja Toomas Tondu 125. sünniaastapäevaks valminud raamat „Ela hästi, Tont!“ on koostatud Toomas Tondu kirjade ja mälestuste põhjal ning tutvustab noorelt surnud näitleja teatriteed ja ühiskondlikku tegevust, mis raske haiguse tõttu jäi lühikeseks.
Raamatu pani kokku Simmo Priks. Kujundus Kadi Pajupuu. Kirjastaja SE&JS.
Raamatu väljaandmist toetas Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital.
Esitlusel on trükis saadaval soodushinnaga (7 eurot).

Lavakunstikateedri II lendLavakunstikooli II lennu lõpetajatega asutas Panso 1965. a oma teatri – Noorsooteatri. Tänaseni on näitlejatena tegevad Luule Komissarov, Tõnu Mikiver, Marje Metsur, Tõnu Tamm, Iivi Lepik jt. Avatud vestlusringis tulevad jutuks nii lavakooli aastad, õpetaja Panso kui ka edasine teatritegevus. Anne Tuuling meenutab: „Noorsooteatri algusaastad oli aeg, kus me olime kõik võrdselt ilusad, andekad ja noored. Nii tundub see vähemalt praegu, tagantjärele.“

Sissepääs üritustele muuseumipiletiga 3€/1,50€

Lisainfo:
Kirsten Simmo,
teatriosakonna juhataja,
[email protected],
tel 53 339 693.

Kohtumiseni muuseumis!