Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Panso päevad Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis

18.11.2010 12:00

Sel aastal saavad Panso päevad alguse näituse „11 PANSOT” avamisega 1. detsembril kell 14.30 Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi trepihallis. Näitus tutvustab võimsa teatrimehe erinevaid külgi kergelt ja humoorikalt, lähtudes Panso päikselisest ja naerurikkast loomusest. Kunstnik Virge Loo koomiksilaadne kujundus rõhutab koostajate Kirsten Simmo, Annely Voitka ja Simmo Priksi taotlust tutvustada Pansot just noortele teatrihuvilistele, tekitades kindlasti äratundmisrõõmu ka vanemas põlvkonnas.

1. detsembril kell 15.00 toimub muuseumi sinise laega saalis kohtumisõhtu Lavakunstikooli V lennuga. Tuntuimad tegevnäitlejad sellest lennust on Kersti Kreismann ja Martin Veinmann, senini on teatritööle pühendunud Helgi Annast, Paul Laasik, Vello Janson, Ivo Eensalu jt. Avatud vestlusringis räägime nii lavakooli aastatest, Pansost kui ka kõigi kursuslaste teatritegevusest. Kohtumisõhtu salvestatakse muuseumi arhiivi tarbeks. Sissepääs muuseumipiletiga.

2. detsembril pöördub tähelepanu Pansolt tema pikaaegsele sõbrale ja kolleegile Jüri Järvetile. Kell 17.00 annab VAT Teater eesotsas Tanel Saare ja Rait Avestikuga muuseumile üle septembris esietendunud lavastuse „…viimane lint / Saare esimene lint” helisalvestuse, kus on kasutatud lõike Jüri Järveti „Krappi viimasest lindist”. Muuseum saab helisalvestuse hoiule 30 aastaks. 2040. aastal plaanib teater välja tuua „Krappi viimase lindi” juba Tanel Saare esituses, kasutades 2010. a salvestatud ning muuseumis säilitatud linti.

1.–4. detsembrini saab muuseumi videosalongis vaadata filme Voldemar Pansost ja V lennust ning eriprogrammina V lennu lõpetanud režissööri Raul Tammeti lühifilme. Programmi saab koostada vabal valikul ning vaadata endale sobival ajal.
Sissepääs muuseumipiletiga.

Info ja eelregistreerimine: tiina.piirsalu@tmm.ee