Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

PANSO PÄEVAD 24.-29. XI Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis

17.11.2017 11:26

Panso päevad Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis toimuvad 24.-29. novembril juba 11. korda. Traditsiooniliselt esinevad Panso päevade raames Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli üliõpilased ja vilistlased.

24.11 kell 18.00 HELIREEDE - VEIKO TUBIN
Lavakunstikooli 22. lennu vilistlane, näitleja ja muusikaline kujundaja on loonud originaalmuusikat ja helikujundusi erinevatele teatrilavastustele, Helireedel saab kuulda kujundaja mõtteid ja näiteid loomingust. 
Üritus toimub Särevi Teatritoas (Tina 23-13) ja on kõigile tasuta.

28.11 kell 16.00 KOHTUMINE 11. LENNUGA 
Vilistlased meenutavad seiku koolipõlvest, õpetajaid ja õpetussõnu ning muidugi lennu lõpulavastusi. 1984. aastal lõpetasid Mikk Mikiveri juhendamisel Hannes Kulla, Enn Nõmmik, Talvo Pabut, Raimo Pass, Terje Pennie, Üllar Põld, Tene Ruubel, Gita Ränk, Rita Rätsepp, Eduard Salmistu, Peeter Sauter, Angelina Semjonova, Kaupo Suuster, Margus Tabor, Kiiri Tamm, Reeda Toots, Toomas Urb, Ülo Vihma, Eva Vilt-Malleus ja Märt Visnapuu. Avatud vestlusringiga kohtumisõhtust teeb otseülekande ERR Portaal. 
Üritus toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis, sissepääs muuseumipiletiga. 

29.11 kell 19.00 28. JA 29. LENNU EESKAVA
lavakunstikooli üliõpilased esinevad kirjandusliku eeskavaga "Kirjandusest otse ja ringiga". Esimeses osas esitavad 29. lennu üliõpilased loodusluulet, juhendavad lavakooli õppejõud Christopher Rajaveer, Jaak Prints ja Bert Raudsep. Teises osas kõlavad kirjanduspastišid, autor ja juhendaja lavakunstikooli dramaturgiatudeng Priit Põldma. Esinevad lavakunstikooli üliõpilased Laura Kukk, Jane Napp, Steffi Pähn ja Ursel Tilk (28. lennust) ning Jan Erik Ehrenberg, Simo Andre Kadastu, Martin Kork, Maris Lüüs, Maarja Johanna Mägi ja Kaarel Pogga (29. lennust). 
Üritus toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis, sissepääs muuseumipiletiga. 

30.11 kell 18.00 PANSO AUHIND JA 28. LENNU ETENDUS
Voldemar Panso 97. sünniaastapäeval annab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia perspektiivikale lavakunstikooli üliõpilasele Voldemar Panso nimelise auhinna, millega kaasneb mälestusmedal ja Kultuurkapitali rahaline preemia. Lavakunstikooli 60. juubeli puhul etendub samal õhtul 28. lennu bakalaureuselavastus Molière’i "Õpetatud naised", lavastaja Lembit Peterson. 
Üritus toimub Eesti Draamateatri suures saalis, piletid on müügil Piletimaailmas ja teatri kassas, vilistlastele sooduspilet.


Panso päevad 2017