Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Panso päevad 2014

24.11.2014 12:13

Novembri lõpus korraldab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum traditsioonilisi Panso päevi, et tähistada lavastaja, näitleja ja teatripedagoog Voldemar Panso 94. sünniaastapäeva ning pöörata tähelepanu suurmehe kestvale panusele eesti teatriloos läbi Lavakunstikooli ja selle õpilaste.

26. novembril kell 18 toimub Särevi Teatritoas Panso õpilase Malle Pärna ja tema tütre, näitlejanna Katrin Pärna luuleõhtu „Aeg. Hetked“. Üritus jätkab näitlejatest värsimeistrite etteasteid hubases Särevi Teatritoas, mis on koondatud sarja „Pajats või poeet“. Sissepääs 6 /4 €.

28. novembril kell 15 toimub muuseumi saalis kohtumisõhtu Lavakunstikooli VIII lennuga. Tuntuimad näitlejad sellest lennust on Aivar Tommingas, Toomas Suuman ja Raivo Rüütel, senini on teatritööle pühendunud ka Rein Oja, Enn Keerd, Heino Seljamaa jt. Avatud vestlusringis räägime nii lavakooli aastatest, Pansost kui ka kõigi kursuslaste teatritegevusest. Sissepääs muuseumipiletiga.

29. novembril kell 13 esinevad muuseumi sinise laega saalis Panso kooli praegused üliõpilased 27. lennust ning toovad publiku ette koos Anu Lambiga ettevalmistatud „Lavakate lavakava“. Etteaste eesmärgiks on tutvustada noori tulevasi näitlejaid ning nende õppeprotsessi. III kursusel olevatel tudengitel valmis äsja nende esimene diplomilavastus „Torm“, mis toodi lavale VAT Teatris. Sissepääs muuseumipiletiga.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Tel: 644 2132, 5551 5485
E-post: [email protected]
http://www.tmm.ee