Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Panic! Off! Theatre! – uus etenduskunstide festival POT

18.04.2011 14:53

POT Festival pühendub kunstnikele, kes on valmis näitama uut, ja vaatajaile, kes on valmis seda uut nägema. Teater, muusika, tants, film ja nende kõikvõimalikud kombinatsioonid käesoleva hetke tipptegijatelt teevad POT festivalist tõeliselt kosmopoliitse linnafestivali, mis avab etenduskunsti erinevaid tahke, hoides taset maailma kõige värskematel pulsilöökidel.

POT Festival vältab pea kolm nädalat, hõlmab 12 mängukohta üle Tallinna, võõrustab esinejaid 11 riigist ja annab 57 etendust. Lisaks teatrietendustele on festivali kavas koostöös Kino Sõprusega ka filmiprogramm.

Pärast ettearvamatuid ja jahmatavaid elamusi saab teatripeol lõõgastuda koos muusikaga, mille on valinud nutikad ja paljukuulanud kõrvad. Klubiprogrammi kuulub näiteks ka romantiline Prantsuse Muusika Öö, koostöös loomingulise ühendusega nu.unioon. Laule ja stseene, tundeid ja meeleolusid Dostojevski romaani ainetel esitavad Viljandi Kultuuriakadeemia 8. lennu näitlejatudengid Kristian Smedsi ja Von Krahli ühisprojektis „Karamazov workshop“.

POT festival on kohtumispaigaks erinevatele kunstnikele üle Euroopa: Festival Lab workshop koolitab tulevasi Euroopa festivalide juhte ning programmi TEMPS D´IMAGES raames toimub ka kohtumisõhtu PowWow, mis on mõeldud kujutava kunsti ja kino proffidele, arendamaks mõttevahetust ja loomaks kontakte.

Teatrifestival Baltoscandal, Kanuti Gildi SAAL ja Von Krahli Teater ühendavad jõud, et tuua Tallinna etenduskunsti uued nimed kogu maailmast. Koos Baltoscandaliga kolib Tallinna ka Rakvere teater ning esitab nädala jooksul oma erinevaid ettevõtmisi Tallinna linnaosade kultuurimajades, teatris Cabaret Rhizome, KUMU auditooriumis ja Vene Teatris.

Tallinna saabuvate rahvusvaheliste truppide hulgas on: Kornel Mundruczo „Hard To Be A God“ (Ungari), Chelfitsch / Toshiki Okada „Hot Pepper, Air Conditioner and the Farewell Speech“ (Jaapan), Edit Kaldor „C’est du chinois“ (Holland), Amund Sveen "The Norwegian Way" (Norra), Superamas "Youdream“ (Prantsusmaa/Austria), Anna Mendelssohn „Cry Me a River“ (Austria), Giovanni Magnarelli "Homo Homini Lupus" (Itaalia).

Pidulised Eestist on: Von Krahli Teater, Rakvere Teater, Cabaret Rhizome, Tartu Uus Teater, Teet Kask, Krista Köster, Sandra Z, Emer Värk, Mart Kangro, Mart Koldits ja EKA, MIM jt.

POT Festivali avasündmuseks on tänavatantsulavastuse „Camouflage“ esietendus Kanuti Gildi SAALis 20. aprillil kell 19:00


Lisainfo festivali kohta: www.pot.ee 

Vaata kava