Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Pandipakendite annetusraha toob lasteaedadesse tasuta keskkonnateemalised etendused

18.10.2016 16:48

Alates novembrist antakse lasteaedades üle Eesti ühtekokku 120 tasuta keskkonnateemalist teatrietendust. Ettevõtmine saab teoks tänu heategevusfondi Aitan Lapsi, Eesti Pandipakendi ja Kultuuriministeeriumi koostöös algatatud keskkonnateemaliste lastelavastuste konkursile „Teater lasteaeda“. 
 
Kevadel välja kuulutatud konkursile laekus kokku kuus keskkonnasäästlikkuse ja pakendite taaskasutuse teemalist lavastusprojekti. Nende seast valis heategevusfondi Aitan Lapsi, Kultuuriministeeriumi esindajatest ning teatrieksperdist koosnev viieliikmeline žürii välja kaks paremat. 
 
Margus Värava loodud „Pudeli-Pille seiklused“ toob lavale teatritrupp Teatripisik ning Donald Tombergi lasteloo „Erakordne veepudel“ viib lasteaedadesse Miksteater
 
Kultuuriministeeriumi teatrinõuniku ja žürii liikme Katre Väli sõnul on Aitan Lapsi aastatega läbi viinud vahvaid ettevõtmisi mitmes kultuurivaldkonnas, kuid nüüd jõuab teatrimaagia lasteaedadesse. „Tähtis on viia teatrielamus iga lasteaialapseni, alustades nendest paikadest, mis asuvad Tallinnast kaugemates maakondades,“ selgitas Väli. „Need lasteaiad, kuhu sel õppeaastal ei jõuta, ei pea muretsema. Ettevõtmine jätkub ka järgmistel aastatel, kuni Eestile on vähemalt üks ring peale tehtud,” kinnitas teatrinõunik. Ta lisas, et valitud lood on südamlikud, sisukad ja põnevad ning heade visuaalide abil sünnivad kindlasti nauditavad lavastused. 
 
Projekt „Teater lasteaeda“ ühendab kaht olulist eesmärki: see edendab laste keskkonnateadlikkust ja annab võimaluse nautida kvaliteetset kultuurielamust tasuta. 
 
Heategevusfondi Aitan Lapsi nõukogu liige Rauno Raal ütles, et taaskasutuse teemat tuleb lastele järjepidevalt tutvustada ning Eesti Pandipakend ja heategevusfond Aitan Lapsi leiavad, et ainult ühiselt panustades saame luua parema homse. „Kvaliteetne, spetsiaalselt laste jaoks tehtud lavastus on hea õppevahend, mis annab üheaegselt meeldiva elamuse ning aitab kinnistada keskkonnasäästlikku mõtteviisi. Tähtis on ka see, et lapsed annavad õpitu edasi oma vanematele ja kujundavad nendegi suhtumist meid ümbritsevasse keskkonda,“ rõhutas Raal.
 
Esimesed etendused toimuvad juba käesoleva aasta novembris.  Tasuta etendused jõuavad sel hooajal 120 Eesti lasteaeda: Raplamaale (21), Läänemaale (12), Hiiumaale (4), Saaremaale (16), Pärnumaale (7), Võrumaale (15), Põlvamaale (14), Valgamaale (12), Järvamaale (11) ning Lääne-Virumaale (8). Projekti kutsus ellu heategevusfond Aitan Lapsi ning seda rahastatakse pandipakendite automaatides tehtud annetusrahast koostöös Kultuuriministeeriumiga. 
 
Heategevusfond käivitas projekti „Aitan Lapsi“ 2011. aastal koostöös Eesti Pandipakendi, Tomra Balticu ja teistega lastele kultuurielamuste pakkumiseks. Sellest ajast alates on inimesed teinud pandipakendi automaatide kaudu annetusi pea 400 000 euro väärtuses ja teatrit on saanud külastada üle 56 600 vähekindlustatud lapse. Lapsi saab aidata igaüks. Selleks  piisab vaid pandipakendi tagastamisest taaraautomaati ning annetusnupu Aitan Lapsi vajutamisest. Annetada saab 328 taaraautomaadis üle Eesti. Suurematest jaekettidest on projektiga liitunud Prisma, Selver, Rimi, COOP Maksimarket ja Konsum,  Stockmann, Kaubamaja, Grossi Toidukaubad ja Keila TÜ.
 
Lisainfo:

Rauno Raal
Heategevusfond Aitan Lapsi SA nõukogu liige
5169788 
 
Katre Väli
Kultuuriministeeriumi teatrinõunik
6282212