Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Pandi nurgakivi Rakvere Teatri kino- ja proovisaalile

10.12.2015 11:33

Kolmapäeval, 9. detsembril kogunesid asjaosalised Rakvere Teatri kino- ja proovisaali hoone nurgakivi panekuks.
 
Tseremooniat alustas Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu, kelle palve saatel sängiti taas maamulda 5 inimese säilmed. Üle 400 aasta vanad skeletid leiti ehitust ettevalmistavate arheoloogiliste väljakaevamiste käigus.
Rakvere teatri proovisaali nurgakivi panek
Teadlaste sõnutsi on tegemist tõenäoliselt samas paigas tegutsenud frantsiskaani mungakloostri elanikega, kes on maetud pärast 1558. aastat. Mungaklooster asus tänases ehituspaigas 16. sajandi alguses, hiljem paiknes siin Rakvere mõisa tõllakuur. 

Käsil oleva ehituse käigus kerkib ajaloolisse kompleksi 144 kohaga kaasaegne kino ja täismõõdus proovisaal. Nurgakivi paneku juhatas sisse teatridirektor Velvo Väli, kõnet pidasid kultuuriminister Indrek Saar, Rakvere linnapea Mihkel Juhkami ja maja arhitekt Raul Vaiksoo. Traditsiooniliselt müüriti Rakvere kinomaja nurgakivisse silinder Virumaa Teataja, teatri mängukava, raha ja muude ajamärkidega.
 
Vaiksoo projekti "Kaduviku vare" põhjal rajatava hoone ehitamiseks sõlmiti kokkulepe Rakvere linna ja Kultuuriministeeriumi vahel juba 2006. aastal, kuid hoone ehitamine on veninud majanduskriisi ja teiste takistuste tõttu.

Velvo Väli sõnul on hea tõdeda, et riik ja kohalik omavalitsus teevad tulemuslikku koostööd: „Rakvere linn oli huvitatud korralikust kino näitamise võimalusest ning riik täismõõtmetes proovisaalist. Mõlemaid hooneid eraldi ehitades oleks see kujunenud märkimisväärselt kallimaks“, lisab ta.

Rakvere Teatri kino- ja proovisaali annavad ehitajad üle 2016. aasta suvel.