Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Pal-tänava poiste ja Kalevipoja vallutused

18.05.2006 14:07

VAT Teatri lavastus "Pal-tänava poisid" (lavastaja Aare Toikka) võitis Peterburis rahvusvahelisel teatrifestivali "Raduga" ühe peapreemiatest: AUHINNA PARIMALE NÄITLEJATE ANSAMBLILE.
"Pal-tänava poiste" meesnäitlejate trupp - Tanel Saar, Margo Teder, Janek Sarapson ja Kaspar Jancis, jagas kõrgetasemelist auhinda naistetrupiga ARTiSHOK Kasahstanist Alma-Atõst, kes tõi festivalile lavastuse "Back in USSR".

VII Rahvusvaheline Teatrifestival "Raduga" toimus Peterburis 4.-10. maini. Osa võtsid kõik Venemaa olulisemad noorsooteatrid ning külalistrupid Horvaatiast, Serbia-Montenegrost, Rumeeniast, Poolast ja Eestist. Lavastusi hindas tunnustatud teatritegelasetest koosnev žürii eesotsas professor Lev Gitelmaniga. Eesti kriitikutest osales žürii töös Eteri Kekelidze.
Eesti vaataja näeb "Pal-tänava poisse" sel hooajal veel 27. mail kell 17 Tartus Treffneri hoovil teatrifestivali "Draamake" raames.

18.-20. maini osaleb VAT Teater oma teise tipplavastusega "Kalevipoeg" ühel Euroopa olulisimal noorsooteatrile keskendunud teatrifestivalil "Schöne Aussicht" Stuttgardis. Stuttgardi uue noorsooteatri eestvõtmisel peetakse teatribiennaali juba viiendat korda. Festival toimub 13.-20. maini.
Külalisteatrid tulevad seekord Koreast, Eestist, Šveitsist, Taanist, Kasahstanist, Belgiast; lisaks osalevad Suurbritannia, Norra, Tšehhi koostööprojekt ja lavastused Saksamaalt.
Festivali teemaks on "kvaliteet teatris". Sel teemal leiavad aset diskussioonid ja arutelud, kus väliskülalised istuvad vastamisi saksa teatritegijatega. Koos otsitakse vastust küsimusele, mis on teatris kvaliteedi kriteeriumid.

2003. aastal esietendunud VAT Teatri "Kalevipoeg" on üks vähestest lavastustest Eesti teatripildis, mis leidnud üheväärset tunnustust nii kodu- kui välismaal. Lavastust on esitatud festivalidel ja külalisetendustel Saksamaal, Soomes, Lätis, Venemaal, Taanis, Jaapanis. Veel sel aastal ootavad "Kalevipoega" festivalid Belgradis, Norras, Poolas ja Šveitsis.

Eesti vaatajad näevad "Kalevipoega" taas 11. juunil Von Krahli teatris.

Vaata lisaks:
http://www.jes-stuttgart.de/festivals/schoene_aussicht_06/index.html
http://www.zohnertheater.ch/en/produktionen/index.php?we_objectID=201

Tiiu Talvist
VAT Teater
turundusjuht
6 450 959
53 492 856
tiiu@vatteater.ee