Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Pal-tänava poisid esimest korda välismaal!

09.05.2006 12:59

Eesti teatrifestivalidel juba mitmeid auhindu saanud VAT Teatri lavastus "Pal-tänava poisid" sõidab teatrifestivalidele Venemaale ja Leetu.

VII Rahvusvaheline Teatrifestival "Raduga" toimub Peterburis 4.-10. maini. Osa võtavad kõik Venemaa olulisemad noorsooteatrid ning külalistrupid Horvaatiast, Serbia-Montenegrost, Rumeeniast, Poolast ja Eestist.
VAT Teatri kunstilise juhi Aare Toikka lavastatud "Pal-tänava poisid" tuuakse publiku ning tunnustatud teatritegelastest koosneva žürii ette 9. mail kell 19 Brjantsevi-nimelise Noorsooteatri suurel laval. Eesti kriitikutest osaleb žürii töös Eteri Kekelidze.
"Raduga" festival on olnud VAT Teatrile läbi aegade edukas: kui eelmisel aastal võitis seal ühe peapreemiatest "Kalevipoeg" (lavastaja Markus Zohner) siis aasta varem sai sama tunnustuse osaliseks Aare Toikka lavastatud "Kivid".
Festivali korraldavad Venemaa Teatriliit, Venemaa ASSITEJ Keskus ja Peterburi linn.

Peterburist sõidab VAT Teatri trupp otse Leetu - Klaipedas peetakse 10.-14. maini kohaliku Draamateatri ja Läti ASSITEJ Keskuse eestvedamisel rahvusvahelist teatrifestivali "NB-Festival". "Pal-tänava poisid" etendub Klaipeda Draamateatri laval 12. mail kell 12.
"NB-Festival"on Leedu, Läti ja Eesti ASSITEJ Keskuste rändav ühisfestival, mis möödunud sügisel toimus Pärnus. Klaipeda "NB-festivalil" osalevad lavastused Venemaalt, Soomest, Rootsist, Saksamaalt, Lätist, Eestist ja muidugi Leedust.

"Pal-tänava poisid" on Aare Toikka lavaversioon Ferenc Molnari noorsooromaani ainetel. Lavastuse muusikaline ja kunstiline kujundaja on Kaspar Jancis. Kõiki osi mängivad Tanel Saar, Margo Teder, Janek Sarapson ja Kaspar Jancis.
Lavastus on pälvinud Eesti Teatri Festivalil "Draama" auhinna hingestatud fantaasia eest. Teatrifestivalil "Banaanikala" sai "Pal-tänava poisid" lastežüriilt grand prix', täiskasvanute žürii andis parima lavastuse ja dramatiseeringu preemia Aare Toikkale; näitlejapreemiad said Margo Teder ja Tanel Saar.
Eesti vaataja näeb "Pal-tänava poisse" sel hooajal veel 27. mail kell 17 Tartus Treffneri hoovil teatrifestivali "Draamake" raames.
Etendustega Leedus ja Venemaal ei ole VAT Teatri reisid välismaale aga selleks hooajaks veel lõppenud: "Kalevipoega" ootavad peatselt festivalid Saksamaal ja Bosnia-Hertsegoviinas.


Tiiu Talvist
VAT Teater
turundusjuht
53 492 856
tiiu@vatteater.ee