Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Pajats või poeet? – Kristo Viiding ja Madis Ristmägi

20.03.2012 15:13

Neljapäeval, 22. märtsil kell 18 toimub Särevi Teatritoas (Tina 23–13, Tallinn) järjekordne luuleõhtu sarjast „Pajats või poeet?”. Oma loomingut esitavad näitleja Kristo Viiding ja luuletaja Madis Ristmägi.

pajats või poeetKristo Viiding lõpetas 2008. aastal EMTA lavakunstikooli 23. lennu ning samast aastast alates töötab Draamateatris näitlejana. Samal aastal alustas ta ka õpinguid BFM’is ning on nüüdseks diplomeeritud režissöör ja lavastanud mitmeid lühifilme. 2012 kevadel jõuab kinodesse tema poolpikk mängufilm „Gracias a la Vida”. Teatris võib teda kohata lavastustes „Mängud tagahoovis ehk BECAUSE”, „Kirsiaed”, „Võlanõudjad” ja „Kuni inglid sekkuvad”. Kristo sai 2006. aastal Panso preemia ning 2010. aastal Kristallkingakese auhinna.

Madis Ristmägi on kõik oma lennud lõpetanud ninali maandudes. See võib olla tingitud sellest, et kauges nooruses oli ta hea maadleja. Keskkooli ta siiski lõpetas – Eesti Spordigümnaasiumis, kus õppis ka kirjutama luuletusi ja oma nime. Kolm viimast aastat töötas Eesti Draamateatris lavapoisina, kuid jäi invaliidiks ning pidi töölt lahkuma. Praegu töötab müüjana mingis vanalinna suveniiripoes. Sealt juba nii kergelt auhindu ei saa.

Näitlejate luuleõhtute sari „Pajats või poeet?” sai alguse eelmisel aastal, mil oma loominguga astusid publiku ette Merle Jääger, Kristjan Üksküla, Viire Valdma ja Andres Noormets. Sel aastal ootavad järge Üllar Saaremäe ja Toomas Suuman Rakvere Teatrist, Veiko Tubin Linnateatrist ning Marilyn Jurman.

Kuna 22. märtsil on ühtlasi ka Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi sünnipäev, siis on luuleõhtu muuseumi filiaalis – Särevi Teatritoas – kõigile tasuta!

Lisainfo:

Kirsten Simmo
[email protected]
6 442 884, 53 339 693
Särevi Teatrituba
Tina 23-13, Tallinn
http://teatrituba.tmm.ee